Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 30.03.2022 р. (за добу)

Станом на 8:00 ранку 30 березня 2022 року за минулу добу унаслідок російського вторгнення загинуло близько 423 мирних мешканців з урахуванням попередніх даних щодо загиблих у місті Чернігів. (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях). Поранено близько 455 людей, з урахуванням попередньої інформації з Чернігова. Полонили 3  цивільні особи, загалом викрадено або взято у полон понад 80 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст та українські активісти.

Діти:

Станом на 29 березня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 144 дитини та 220 дітей поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон 3 очільники місцевих органів влади окупованих російськими військами населених пунктів. Загалом лише у Чернігівській області російські військові взяли у полон 20 працівників місцевої влади:

  1. У Приморську (Запорізька область) –  російські військові викрали мера міста Олександра Кошелевича, тому що він не погоджувався співпрацювати з російськими військовими. За день росіяни його відпустили, але полонили батька.
  2. У Нових Боровичах (Чернігівська область) – російські окупанти викрали старосту  села Анатолія Сірого. Загалом від початку російського вторгнення російські військові викрали 11 голів міст та 8 працівників місцевих органів влади у Чернігівській області.
  3. У Милові (Херсонська область) – російські військові викрали голову територіальної громади Олега Яхнієнко.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: загинуло  6 мирних мешканців.

Ірпінь (Київська область) – після звільнення міста рятувальники та волонтери кожного дня знаходять та ідентифікують загиблих мешканців Ірпеня. 28 березня знайдено вбитим відомого українського спортсмена і тренера Олексія Джунківського.  Помер український священник Володимир Бормашев, його було поранено під час бомбардування міста 23 березня.

Святопетрівське (Київська область) – унаслідок артилерійських обстрілів житлового району загинуло 4 мирних мешканці, багато житлових будинків пошкоджено.

Дніпропетровська область: поранено 1 людину.

Новомосковський район (Дніпропетровська область) – російські війська нанесли авіаудар по фермерському господарству, 1 людина отримала тяжкі поранення.

Донецька область: поранено 3 людини.

Маріуполь –під час обстрілу 1 мирний мешканець отримав поранення (інформація неповна).

Курдюмівка – поранено 1 людину.

Новоселівка  – унаслідок обстрілів поранено 1 людину.

Луганська область: загинуло 2 людини, поранено 12 (інформація уточнюється).

Сєвєродонецьк (Луганська область) – обстріли вщент зруйнували багатоповерховий будинок, під його завалами загинули 2 людини та 9 отримали поранення.

Лисичанськ (Луганська область) – російські військові обстріляли житлові квартали, кількість постраждалих уточнюється.

Луганщина – 3 людини поранено. Постраждалих зареєстровано у місті Бахмут Донецької області.

Миколаївська область: загинуло 12, поранено 34.

Миколаїв – російська армія нанесла авіаудар по будівлі обласної державної адміністрації Миколаївської області. Будівлю зруйновано з 1-го по 9-й поверхи. Загинуло 12 працівників адміністрації та 34 отримали поранення.

Село Лупарьово (Миколаївська область) – встановлено, що протягом березня від обстрілів загинуло щонайменше 3 мирних мешканці.

Сумська область: загинуло 3 людини.

Тростянець (Сумська область) – розбираючи завали житлових будинків знайдено 2 загиблих, одного з них катували.

Село Верхня Сироватка (Сумська область) – від артилерійського обстрілу загинула 1 людина.

Харківська область: поранено – 5.

Люботин (Харківська область) – кількість поранених місцевих жителів російські зросла до 7 осіб, унаслідок артилерійського обстрілу 28 березня.

Херсонська область: кількість постраждалих невідома.

Село Правдіно (Херсонська область)  – унаслідок обстрілів є поранені місцеві жителі (кількість постраждалих невідома).

Чернігівська область: у місті Чернігів загинуло близько 400 мешканців, поранено – 400.

Чернігів – за попередньою інформацією мера Чернігова Атрошенко від початку російського вторгнення і протягом всього періоду блокади Чернігова у місті загинуло близько 400 місцевих мешканців. Наразі у лікарнях міста знаходяться близько 400 поранених мирних жителів.