Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 23.04.2022 р. (за добу)

Станом на 8:00 ранку 23 квітня 2022 року за минулу добу загинуло 13 мирних мешканців, серед них 3 дитини (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Херсонській, Запорізькій областях). Поранено протягом доби 40 людей, серед них 1 дитина. Полонили 3 цивільних, загалом викрадено або взято у полон понад 300 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст, українські активісти, викладачі.

Діти:

Станом на 22 квітня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 208 дітей та 386 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон 3 цивільні особи:

станом на 22 квітня лише у Запорізькій області було викрадено або взято у полон 182 мешканця області. Наразі відомо, що 100 людей звільнено, однак 82 цивільних залишаються у полоні російських окупантів. Кожного дня зникають нові й нові мирні мешканці.

  1. У Запорізькій області на блокпосту 8 квітня російські військові затримали 16-ти річного хлопця – Владислава Буряка, сина голови районної державної адміністрації Запорізької області. Хлопець їхав в евакуаційній колоні з окупованого Мелітополя до Запоріжжя. Російські окупанти досі тримають у полоні підлітка.
  2. У Бериславі (Херсонська область) – російські військові викрали підприємця Олександра Казаку та його дружину Юлію.

Різанина у Київській області

За офіційною інформацією Національної поліції у Київській області станом на 22 квітня у Київській області ідентифіковано 1084 загиблих, їх тіла передано на судово-медичну експертизу. 300 тіл загиблих поки не ідентифіковано.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: загинуло 6 мирних мешканців, серед них 3 дитини; поранено 1 людину. (неповна інформація) Наразі за інформацією Національної поліції Київської області відкрито майже 2500 кримінальних справ.

Ірпінь (Київська область) – за інформацією Уповноваженої Верховної Ради України Людмили Денісової стало відомо, що під час окупації міста російські військові на очах у старшої доньки ґвалтували, жорстоко били її мати і молодшу сестру (15 років). Мати і донька померли не витримавши насилля. 17-ти річна старша донька 4 дні жила в кімнаті з трупами власних рідних.

Михайлівська Рубежівка (Київська область) – стало відомо про розстріл ще одного цивільного авто, в якому родина намагалась виїхати із окупованого російськими військами населеного пункту. Однак російські окупанти розстріляли автомобіль, загинули 2 дитини – 2 і 15 років, батько отримав поранення.

Іванків (Київська область) – стало відомо, що на початку березня під час окупації російські військові вбили місцевого священника, який їхав до церкви на власному авто. Російські військові зупинили автівку, витягли священника та розстріляли на місці. Три доби окупанти не давали місцевим мешканцям прбрати тіло загиблого священника з дороги.

Буча (Київська область) – 18 квітня було знайдено загиблого волонтера, якого вбили російські окупанти на початку березня. Він доставляв продукти харчування в окуповане місто.

Дніпропетровська область: поранено 5 мирних мешканців.

Новомосковськ (Дніпропетровська область) – російські війська обстріляли ракетами залізничний вокзал, 5 мирних мешканців отримали поранення.

Донецька область: загинуло 3 людини, поранено  8 мирних мешканців.

Добропілля  (Донецька область)  –  2 людини поранено унаслідок російського обстрілу.

Новосілка Друга (Донецька область)  – 1 людина загинула.

Зелене поле (Донецька область) – загинув 1 мирний мешканець.

Мар’їнка (Донецька область) – 1 людина загинула та 2 отримали поранення.

Маріуполь (Донецька область) – поранено 1 людину.

Лиман (Донецька область) – 1 людина отримала поранення.

Сіверськ (Донецька область) –  поранено 1 мирного мешканця.

Богоявленка (Донецька область) – поранено 1 людину.

Запорізька область: поранено 1 дитину. (інформація неповна, оскільки частина території окупована російськими військами).

Новомиколаївка (Запорізька область) – поранено дитину (6 років).

Луганська область: немає інформації через активні бойові дії

Миколаївська область: протягом доби поранено 6 мирних мешканців.

Харківська область: загинуло 4 людини, поранено 19.

Харків – унаслідок російських обстрілів поранено 7 мирних мешканців.

Коротич (Харківська область) – російські військові обстріляли населений пункт, загинув 1 мирний мешканець та 6 отримали поранення.

Барвінкове (Харківська область) – унаслідок російських обстрілів загинула 1 жінка.

Золочів (Харківська область) –  російські військові нанесли артилерійський обстріл житлових районів, поранено 1 людину.

Гусарівка (Харківська область) – після звільнення населеного пункту від російської окупації у підвалі житлового будинку було знайдено тіла двох загиблих чоловіка та жінки. Російські військові катували цих людей, а потім намагались спалити їх тіла.

Харківська область – російські військові обстріляли кілька населених пунктів, поранено 5 мирних мешканців.

Херсонська область: інформація відсутня, оскільки значна частина області окупована російськими військами.