Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 20.04.2022 р. (за добу)

Станом на 8:00 ранку 20 квітня 2022 року за минулу добу загинуло 39 мирних мешканців, серед них 1 дитина (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Херсонській, Харківській областях).  Поранено 80 людей, серед них 3 дитини. Полонили 1 цивільного, загалом викрадено або взято у полон понад 300 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст, українські активісти, викладачі.

Діти:

Станом на 19 квітня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 205 дітей та 367 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон  1  цивільну особу:

У Токмаку (Запорізька область) – стало відомо, що 13 квітня російські військові викрали Вадима Пишненко – місцевого мешканця. Наразі невідомо, що з ним. Дехто каже, що російські окупанти перевезли Вадима до Мелітополя.

Терор в окупованій Херсонській області: підготовка до проведення фейкового «референдуму» про створення так званої «Херсонської народної республіки»

За інформацією від мешканців Херсону, російські окупанти намагаються провести так званий референдум про створення ще однієї фейкової республіки – «Херсонської народної республіки» («ХНР») на кшталт «ДНР» та «ЛНР» у 2014 р. у Донецькій та Луганській областях України. За даними Головного Управління розвідки Міністерства оборони України  вже зараз окупаційні війська друкують списки, бюлетені, брошури,  плакати для проведення так званого «референдуму». Скоріше за все реального референдуму не буде. Усе відбудеться за сценаріями окупованого Криму та «ЛДНР» – відкриття декількох «виборчих дільниць», створення картинки для російських та міжнародних ЗМІ, а списки людей будуть використані тих мешканців, що реєструвались, коли брали гуманітарну допомогу. Одразу можна говорити, що так званий «референдум» та «рішення» будуть абсолютно фейковими, оскільки мешканці Херсону протягом всього часу російської окупації чинить їй відкритий громадський спротив. Десятки мітингів мирних мешканців проти російської окупації, відмова вчителів переходити на російські освітні програми, директори шкіл навіть звільняються з власних посад аби просто не мати жодної співпраці з окупаційними військами.

Крім того, тривають викрадення і затримання місцевих активістів, а також мінування доріг, лісосмуг та полів. Наразі відомо, що під Херсоном російські військові забрали у фермерському господарстві усю сільськогосподарську техніку, паливо та замінували поля, щоб зробити неможливим посівну.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: загинуло 8 мирних мешканців, серед них 1 дитина. (неповна інформація)

Ясногородка (Київська область) – стало відомо, що на початку березня російські військові вбили священника.

Ірпінь (Київська область) – вантажівка підірвалась на міні, водій загинув.

Перемога (Київська область) – стало відомо, що російські військові розстріляли групу жінок та дітей, які хотіли поїхати з села, де тривали військові дії. Росіяни пропустили автомобілі з жінками та дітьми через блок-пост, навіть помахали руками, а після цього почали стріляти. Загинуло 7 мирних мешканців, серед них хлопчик – 13 років. Його шапка і куртка мають численні дірки від куль.

Донецька область: загинуло 4 людини. Поранено  5 мирних мешканців, серед них 1 дитина.

Авдіївка (Донецька область) – загинуло 2 людини.

Краматорськ  (Донецька область)  – 1 мирний мешканець загинув та 2 отримали поранення.

Благодатне  (Донецька область)  –  1 людина загинула унаслідок російського обстрілу.

Берестове (Донецька область)  – 1 людина поранена.

Покровськ (Донецька область) – 2 мирних мешканці отримали поранення, у тому числі 1 дитина.

Запорізька область: поранено 1 дитину.

Пологи (Запорізька область) – 12-ти річна дівчинка отримали значні травми унаслідок ударної хвилі від обстрілу. Два дні не було можливості надати їй кваліфіковану медичну допомогу. Однак за два дні рятувальникам вдалося перевезти її до лікарні у Запоріжжя.

Луганська область: 10 людей загинуло, 1 мирного мешканця поранено. Точну інформацію надати неможливо, оскільки тривають активні військові дії, загиблі лежать просто неба на вулицях, якщо вдається поховати, то лише у дворах будинків.

Лисичанськ (Луганська область) – стало відомо, що від обстрілу одразу загинуло 10 мирних мешканців.

Рубіжне (Луганська область) – унаслідок обстрілу 1 мирний мешканець отримав поранення.

Миколаївська область: унаслідок обстрілів поранено 10 мирних мешканців (дані уточнюються).

Баштанка (Миколаївська область) – російські військові обстріляли системами залпового вогню лікарню у Баштанці, загиблих немає, однак є поранені, їх кількість встановлюється.

Харківська область: загинуло 13 людей. Поранено – 61.

Харків – унаслідок російського обстрілу житлових будинків у Московському районі міста реактивними системами залпового вогню «Ураган» загинуло 4 людини, поранено 14 мирних мешканців. Також 3 людини загинуло і 21 поранено в інших чотирьох районах Харкова. Російські військові ще на початку березня вбили 2 працівників відомого зоопарку Харкова «Екопарк».

Харківська область – унаслідок обстрілів згинуло 4 мирних мешканців та 26 отримали поранення.

Херсонська область: загинуло 4 мирних мешканці, 2 людини поранено, у тому числі підліток.

Рибальче (Херсонська область) – унаслідок російського обстрілу загинула жінка, двоє дітей залишились без матері.

Кирове (Херсонська область) – через обстріл з російського танку загинув 1 мирний мешканець.

Дар’ївка (Херсонська область) – російські військові розстріляли автомобіль унаслідок чого загинула жінка.

Паришеве (Херсонська область) – російські військові стріляли в мирних мешканців зі стрілецької зброї. Поранено 74-ти річного чоловіка та 16-ти річного хлопця.

Каїр (Херсонська область) – російські військові застрелили місцевого мешканця на блок-посту (чоловік просто підійшов до блок-посту).