Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 19.04.2022 р. (за добу)

Станом на 8:00 ранку 19 квітня 2022 року за минулу добу загинуло 36 мирних мешканців. Також 269 загиблих цивільних було знайдено в Ірпені (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Херсонській, Харківській областях).  Поранено 59 людей, серед них 2 дитини. Полонили 2 цивільних, загалом викрадено або взято у полон близько 300 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст, українські активісти, викладачі.

Діти:

Станом на 18 квітня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 205 дітей та 362 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон 2 цивільних осіб:

  1. У Новоуспенівці (Запорізька область) російські військові викрали Івана Сеника – голову Новоуспенівської сільської ради.
  2. У Херсоні російські окупанти викрали Володимира Миколаєнка – колишнього мера міста.

Окупований Херсон:

В окупованому російськими військовими Херсоні залишились 58 дітей-сиріт. Вони перебувають у дитячому будинку. Російські окупаційні війська не дають гуманітарного коридору українській владі, щоб безпечно вивезти дітей на вільну територію України. У місті гуманітарна катастрофа і дітям не вистачає продуктів харчування, предметів першої необхідності. Під час обстрілів вихователі дитячого будинку вимушені ховати дітей у підвалі.

Російські військові захопили вежі та офіси українського мобільного оператору «Київстар», наразі ці об’єкти критичної інфраструктури знаходяться під російським контролем. Метою захоплення є розрив зв’язків мешканців окупованої Херсонщини з вільною територією України,  щоб люди не могли розповідати і передавати інформацію, відео про терор, який здійснюють російські окупанти на нових окупованих територіях України.

SAVE Маріуполь:

Російська армія все ж таки розпочала авіабомбардування території заводу «Азовсталь», попри наявну інформацію про знаходження у земних сховищах під заводом понад тисячі мешканців Маріуполя, серед яких переважно жінки і діти. Міська рада Маріуполя розмістила відео бомбардувань у своєму телеграм-каналі. Посилання: https://ria-m.tv/news/283733/rossiya_obstrelivaet_azovstal_gde_skryivaetsya_primerno_tyisyacha_chelovek_sverhtyajelyimi_aviabombami_%E2%80%94_video.html

Гуманітарна ситуація в Україні:

За даними ЮНІСЕФ в Україні страждають від нестачі води близько 6 млн людей. У регіонах, де ведуться бойові дії, пошкоджено водогони, а російські війська не дають можливості їх ремонтувати, не припиняють обстріли, а також не дозволяють безпечних гуманітарних коридорів для постачання води гуманітарними конвоями.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: загинуло 269 мирних мешканців. (неповна інформація)

Ірпінь (Київська область) – після російської окупації міста українська слідча комісія передала правоохоронним органам тіла 269 загиблих мирних мешканців міста. Також було встановлено 7 місць, де відбувались розстріли і катування місцевих жителів.

Дніпропетровська область: загинула 1 людина.

Мар’янське (Дніпропетровська область) – унаслідок обстрілу російськими військовими реактивними артилерійськими  системами залпового вогню «Торнадо-С» загинув 1 мирний мешканець.

Донецька область: загинуло 4 людини. Поранено  5 мирних мешканців.

Торське (Донецька область) – загинуло 2 людини, поранена 1.

Шандриголове  (Донецька область)  – 1 мирний мешканець загинув та 3 отримали поранення.

Роздольне  (Донецька область)  –  1 людина загинула унаслідок російського обстрілу.

Вугледар (Донецька область)  – 1 людина поранена.

Луганська область: 8 людей загинуло, 6 поранено. Інформація неповна.

Кремінна (Луганська область) – російські військові розстріляли цивільний автомобіль, в якому люди намагались втекти з міста, охопленого війною. Усі загинули – 4 людини. 1 мирний мешканець отримав поранення. Російські військові також розстріляли карету швидкої допомоги, яка їхала на допомогу пораненому мирному мешканцю. Унаслідок цього загинуло 4 людина та 1 отримала поранення.

Рубіжне (Луганська область) – унаслідок обстрілу 1 мирний мешканець отримав поранення.

У Бахмуті (Донецька область) – зареєстровано 3 поранених мирних мешканців з Луганської області.

Львівська область: загинуло 7 мирних мешканців та 11 отримали поранення.

Львів – російська армія нанесла 5 ракетних ударів по центру міста. Загинуло 7 мирних мешканців, 11 отримали поранення, серед них трирічний хлопчик з Харкова, родина якого переїхала, щоб сховатися від російських обстрілів.

Миколаївська область: унаслідок обстрілів поранено 9 мирних мешканців.

Харківська область: загинуло 16 людей. Поранено – 28, серед них 1 дитина.

Харків – унаслідок російського обстрілу дитячого майданчика у житловому районі міста загинуло 3 людини, поранено 15 мирних мешканців, у тому числі 1 дитина..

Харківська область – унаслідок обстрілів згинуло 13 мирних мешканців