Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 16.03.2022 р. (за добу)

Станом на 8:00 ранку 16 березня 2022 року за останню добу унаслідок російського вторгнення загинув 79 мирних мешканців, серед них 3 дитини, поранено – 10.

Загалом за 20 днів війни російська армія випустила понад 900 ракет по території Україні. Для порівняння за 5 років війни у Сирії було випущено 100 ракет.

Діти:

Станом на ранок 15 березня за даними Офісу Генерального прокурора України загинуло 97 українських дітей. Близько 100 поранено. Кожного дня гине близько 5 дітей. Найбільше гине дітей у Київській, Харківській, Донецькій, Чернігівській, Сумській, Миколаївській, Херсонській та Житомирській.

Від початку конфлікту пошкоджено 400 навчальних закладів, серед них повністю зруйновано 59 (школи, дитячі садочки). Авіа та артилерійські обстріли зруйнували 11 дитячих лікарень та 3 центри реабілітації.

Журналісти: російські військові вбили 2 журналістів – 1 іноземного та 1 українського (14 березня)

Горенка (Київська область) – російські військові розстріляли оператора американського каналу Fox News – П’єра Закшевський (громадянин Ірландії), українську журналістку – Олександру Кувшинову місцевий продюсер Fox News).

Стало відомо про поранення ще 1 іноземного журналіста, який працював з Брентом Рено – американським журналістом («TIME»), вбитим російськими військовими 14 березня.

Маріуполь:

Російські військові захопили у Маріуполі обласну лікарню інтенсивного лікування і утримують у заручниках 400 цивільних, серед них лікарі, медсестри та пацієнти. Російські окупанти використовують лікарню та мирних мешканців, які в ній знаходяться як живий щит.

Загалом гуманітарна ситуація у Маріуполі критична. Постійні обстріли знищують та тяжко травмують людей. У місцевих лікарів практично немає ресурсів і можливості надавати належну медичну допомогу пораненим, люди вмирають від поранень. Лікарі Маріуполя звернулись з проханням допомогти звільнити місто від російської блокади та обстрілів.

Маріуполь – російський танк розстріляв беззахисного чоловіка похилого віку, який просив не вбивати його.

Крім того, російські окупанти заблокували у Бердянську автобуси призначені для евакуації з Маріуполя цивільних, що не мають власного автотранспорту, зокрема громадян Туреччини та Греції.

Полонені та викрадені місцеві мешканці:

15 березня у Бердянську (Запорізька область) було викрадено місцевого громадського активіста, організатора проукраїнських мітингів у місті – Віталія Шевченка. Його доля невідома.

Втрати мирного населення у різних містах України:

Золочів (Харківська область) – унаслідок артилерійського обстрілу житлових будинків загинули 5 мирних мешканців.

Дергачі (Харківська область) – унаслідок обстрілів житлових кварталів поранено 1 людину.

Харківська область – загинуло 10 цивільних осіб, серед них 1 дитина.

Слобожанське (Харківська область) – унаслідок авіаударів російської авіації загинуло 7 мирних мешканців, серед них 2 дитини. Снаряди влучили у житлові будинки, школу.

Київ – унаслідок авіаційного обстрілу зруйновано житлову багатоповерхівку загинуло 5 осіб.

Велика Димерка (Київська область) – під час ракетного обстрілу промислових приміщень будинків загинуло 3 місцевих мешканців.

Гостомель (Київська область) – разом із американським журналістом Брентом Рено було вбито українського громадського активіста Сергій Машовець, який супроводжував американську знімальну групу.

Київська область – російські військові застрелили впритул мирного чоловіка, який вийшов з авто з піднятими руками. Вбивство зафільмували німецькі журналісти випадково з дрону.

Юрівка (Житомирська область) – унаслідок авіаційних ударів зруйновано 6 приватних житлових будинків, загинула 1 людина, 2 – поранено.

Рубіжне (Луганська область) – російські артилерійські обстріли потрапили у будівлю дитячого інтернату для дітей з вадами зору «Кришталик», у міську лікарню та зруйнували три школи. Унаслідок цього загинуло 4 людини.

Вугледар (Донецька область) – унаслідок артилерійських обстрілів загинуло 2 мирних мешканців.

Верхньоторецьке (Донецька область) – загинули 2 мирних жителів.

Авдіївка (Донецька область) – поранено 2 мирних мешканців

Олександропіль (Донецька область) – поранено 1 мирного жителя.

Мохнатин (Чернігівська область) – російські військові розстріляли 3 мирних хлопців – 17 років, 17 років та 19 років.

Дніпро (Дніпропетровська область) – унаслідок авіаційного обстрілу міжнародного аеропорту поранено 1 людину.

Одеська область – російська армія нанесла авіаудари, а також здійснили обстріли з військових кораблів, унаслідок цього поранено 2 мирних мешканців.

Рівне (Рівненська область) – кількість жертв авіаобстрілу аеропорту на Рівненщині 14 березня зросла з 9 до 20 загиблих.

Мелітополь (Запорізька область) – помер 18-ти річний хлопець, який отримав поранення унаслідок обстрілів міста 28 лютого.

Пологи (Запорізька область) – унаслідок обстрілів російської армії загинуло 20 мирних мешканців. Інформація уточнюється.

Миколаїв – російські війська обстрілюють місто, є загиблі та поранені місцеві мешканці – інформація уточнюється.

Київ – нічний авіаобстріл міста. Інформація уточнюється

Вінниця – нічний обстріл міста. Інформація уточнюється

Харків – нічний обстрід міста. Інформація уточнюється.