Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 14.04.2022 р. (за добу)

Станом на 8:00 ранку 14 квітня 2022 року за минулу добу унаслідок російського вторгнення загинуло близько 67 мирних мешканців, серед них 2  дитини. У тому числі близько 50 людей, яких було знайдено у братській могилі у Бучі (Київська область) після звільнення від російських військових (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Херсонській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях).  Поранено 28 людей, серед них 3 дитини. Полонили  7  цивільних осіб, загалом викрадено або взято у полон понад 250 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст, українські активісти, викладачі.

Діти:

Станом на 13 квітня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 191 дітей та 349 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон 7  цивільних осіб:

  1. У Скадовську (Херсонська область) російські військові затримали Володимира Курікова – депутата Скадовської районної ради.
  2. В Олешках (Херсонська область) – російські військові викрали місцевого мешканця – Олександра Завірюху.
  3. У Новій Каховці (Херсонська область) російські військові насильно затримали 4 мирних мешканців: Кожем’якін Олег, Латанюк Василь, Мурашкін Дмитро та Мурашкін Генадій.
  4. У населеному пункті Акимівка (Запорізька область) російські військові викрали кримського татарина Асана Аблямітова.

Терор на новоокупованих територіях України

За інформацією Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової у Херсоні, який окупований російськими військами, створено тюрму для катувань і знущань над місцевими мешканцями, які не підтримують російську окупацію, чинять спротив. Омбудсмен порівняла Херсонську тюрму з відомою на весь світ катівнею «Ізоляція», що існує у Донецьку (місто окуповане Росією в 2014 році). За наявними даними у Херсонській області російські військові викрали та тримають у полоні 137 людей, серед них 4 журналісти.

Російські військові блокують евакуацію мирних мешканців з окупованих територій та населених пунктів, в яких відбуваються активні бойові дії. Відомою є інформація, що російські військові два дні тому повністю заблокували виїзди для цивільних авто з міста Маріуполь (що донедавна були відкритими хоча б частково), заблокували евакуаційні автобуси у Запорізькій області, а також ведуть постійні обстріли у Луганській області не залишаючи жодних шансів мирним мешканцям безпечно залишити міста, де ведуться жорсткі бої.

Воєнні злочини на Київщині

Генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан відвідав місто Буча у Київській області. Він побачив братські могили загиблих мешканців, ексгумація тіл яких відбувається наразі. Є рішення про участь судово-медичних експертів Міжнародного кримінального суду  у розслідуванні воєнних злочинів російських військових, скоєних у Київській області. За інформацією поширеною прес-службою Міжнародного кримінального суду «Україна є місцем злочину. Ми тут, тому що маємо обґрунтовані підстави вважати, що тут вчинялись злочини, що підпадають під юрисдикцію МКС…». https://twitter.com/IntlCrimCourt/status/1514249090506317825?ref_src=twsrc%5Etfw

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: знайдено тіла близько 50 загиблих мирних мешканців.

Буча (Київська область) – знайдено ще одну братську могилу, у ній  поховано близько 50 мирних мешканців.

Донецька область: поранено  11 мирних мешканців.

Черкаське (Донецька область) – 8 мирних мешканців поранено.

Велика Новосілка (Донецька область)  – 1 людину поранено.

Богатир (Донецька область)  –  1 людина отримала поранення.

Комишувате (Донецька область)  – 1 людину поранено.

Луганська область: точної інформації щодо постраждалих немає, відомо лише про 2 поранених мирних мешканців.

Миколаївська область: унаслідок обстрілів поранено 8 мирних мешканців.

Харківська область: загинуло 10 людей, серед них 2 дитини. Поранено – 14, серед них 2 дитини.

Харків – зросла кількість загиблих і постраждалих унаслідок російського обстрілу житлового району у Харкові (Лиса Гора)  11 квітня. Стало відомо, що загинув хлопчик (12 років) та його мама, молодша донька отримала поранення (4 роки). У сусідньому дворі поранено мати та хлопчик (9 років). В іншому дворі загинула жінка (35 років) – мати двох дітей.

Харків – унаслідок російських артилерійських обстрілів 13 квітня загинуло 4 людини та 10 отримали поранення.

Барвінкове (Харківська область) – унаслідок російського обстрілу загинуло 3 людини, серед них дівчина – 16 років. 1 людина отримала поранення (20 років).

Херсонська область: загинуло 7 людей, поранено – 1 дитину.

Правдине (Херсонська область) – російські військові розстріляли 7 мирних мешканців, що знаходились в одному будинку, а після підірвали й сам будинок.  У самому селі гуманітарна катастрофа. Немає електроенергії, води, мобільного зв’язку, медикаментів. Російські військові знищують житлові будинки та адміністративні будівлі – школи, дитячі садочки. Медичної допомоги немає.

Надеждівка (Херсонська область) – унаслідок обстрілу російськими військовими житлових будинків поранено дівчину (15 років).