Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 13.04.2022 р. (за добу)

SAVE Маріуполь

За попередньою офіційною інформацією голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка від початку російського вторгнення у Маріуполі загинуло близько 20000-22000 мешканців. Точну кількість жертв наразі встановити неможливо і дуже складно буде встановити після звільнення міста, оскільки підтверджується інформація про спалення тіл загиблих у пересувних крематоріях російськими військовими для приховування російських воєнних злочинів від усього світу.

За попередніми офіційними даними Національної поліції Київської області після звільнення територій області від російських окупантів виявлено 720 загиблих мирних мешканців, близько 200 людей вважаються зниклими без вісти.

Буча (Київська область) – знайдено 403 тіла загиблих мешканців Бучі, багато з них жорстоко закатовані. Тіла були поховані у братських могилах під час окупації міста російськими військами. Наразі триває ексгумація тіл.

Станом на 8:00 ранку 13 квітня 2022 року за минулу добу унаслідок російського вторгнення загинуло 546 мирних мешканців, серед них 4  дитини. У тому числі 403 загиблих, яких було знайдено у братських могилах на території Бучі (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Херсонській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях).  Поранено 26 людей, серед них 2 дитини.

Діти:

Станом на 12 квітня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 186 дітей та 344 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: загинуло 505 мирних мешканців, серед них щонайменше 2 дитини.

Буча (Київська область) – у братських могилах знайдено 403 тіла загиблих мирних мешканців, багато з них мають ознаки катувань. Усі їх було вбито російськими військовими під час окупації.

Перемога (Київська область) – після звільнення села стало відомо, що на початку березня російські військові, що окупували село, розстріляли з автоматів та артилерії колону з 5 цивільних автомобілів. Унаслідок цього загинуло 4 людини.

Макарів (Київська область) – після звільнення окупованого села поблизу на дорозі знайдено автомобіль, який розстріляний важкої артилерії. Загинуло 5 людей – дитина (2 роки), підліток (14 років), літня людина та 2 жінки. Скоріше за все вони намагались втекти з окупованого російськими військами села.

Мотижин (Київська область) – стало відомо про воєнний злочин російських військових по відношенню до двох українських волонтерів, які намагались доставити гуманітарну допомогу мешканцям окупованого росіянами села. Російські військові захопили волонтерів і тримали у каналізаційному люку. Час від часу діставали їх та катували, примушували копати могили для вбитих мирних мешканців, а потім розстріляли. Однак одному з волонтерів вдалося вижити. Він розказав цю історію.

Термахівка (Київська область) – після звільнення села стало відомо про вбивство російськими військовими щонайменше 2 мешканців.

Донецька область: поранено 3 людини, серед них 1 дитина.

Новокалинове – поранено 1 цивільного.

Мар’їнка – поранено 1 мирного мешканця.

Велика Новосілка – 1 людину поранено.

Луганська область: загинуло 2 людини. Це неповна інформація, за словами голови Донецької обласної військової адміністрації Сергія Гайдая усі морги області переповнені тілами загиблих, через постійні обстріли російських окупантів місцеві мешканці не можуть поховати рідних на кладовищі, тому часто вимушені ховати їх у дворах власних будинків.

Новодружеськ (Луганська область) – загинув 1 мирний мешканець, російська армія застосовує авіацію та ракетні системи для обстрілу житлових районів Луганської області.

Луганська область – загинула 1 людина, її смерть зареєстровано у місті Бахмут (Донецька область).

Миколаївська область: унаслідок обстрілів поранено 9 мирних мешканців.

Харківська область: унаслідок обстрілів загинуло 12 людей, серед них 2 дитини. Поранено – 2.

Харків – унаслідок ракетного обстрілу житлових кварталів російськими військовими загинула дитина (2 роки).

Бабаї (Харківська область) – унаслідок обстрілів російськими військовими приватних будинків 1 людина загинула та 2 отримали поранення.

Харківська область – за інформацією обласної Національної поліції в області за минулу добу загинуло 10 мирних мешканців, серед них 1 дитина.

Херсонська область: загинуло 7 мирних мешканців. Поранено 2 людини, серед них 1 дитина.

Надеждівка (Херсонська область) – унаслідок обстрілів було поранено 2 людини, серед них дівчина 14 років.

Олександрівка (Херсонська область) – загинуло 5 мирних мешканців.

Широка Балка (Херсонська область) – загинуло 2 цивільних.

Чернігівська область: загинуло 8 мирних мешканців, щонайменше 10 людей поранено.

Новий Білоус (Чернігівська область) – під час розмінування територій знайдено тіла 3 загиблих людей. Люди потрапили під обстріл у власних машинах. Скоріше за все люди загиблі унаслідок обстрілу касетними бомбами, уламки яких  було знайдено поблизу вигорівших машин.

Крупичполе (Чернігівська область) – це село через яке заходили колони російської техніки з території Білорусі в Україну. Місцеві жителі помітили серед них також чеченців та білорусів (про присутність білорусів говорили й очевидці у Бородянці). Російські військові відкрито стріляли по житлових будинках, школі та мирних мешканцях. Загинуло 5 людей та щонайменше 10 поранено.