Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 04.04.2022 р. (за добу)

За офіційною інформацією Офісу Генерального прокурора України з Київщини вивезено для ідентифікації 410 тіл загиблих мирних мешканців.

Станом на 8:00 ранку 4 квітня 2022 року за минулу добу унаслідок російського вторгнення загинуло 28 мирних мешканців. (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Запорізькій, Полтавській, Херсонській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях).  Поранено 57 людей, серед них 4 дитини. Полонили 6  цивільних осіб, загалом викрадено або взято у полон близько 100 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст, українські активісти, викладачі.

Закатовано, вбито 4 раніше полонених мирних мешканця. Вбито 1 іноземного журналіста.

Терор, катування, знущання та жорстокість – основні правила російських військових у нових тимчасово окупованих населених пунктах по відношенню до місцевого населення. Десятки міст у Харківській, Луганській, Херсонській, Запорізькій, Чернігівській та Донецькій областях захоплено російськими військовими. Російські окупанти здійснюють усюди однакову політику терору:

 • Не дозволяють мирним мешканцям виїхати з окупованих населених пунктів (вже кілька діб евакуаційні автобуси не можуть покинути Мелітополь – Запорізька область);
 • Обстрілюють цивільні та евакуаційні автомобілі, автобуси, навіть за позначок «ДІТИ» – залякують місцеве населення;
 • Натомість здійснюють незаконну депортацію українських громадян – намагаються вивозити людей без їхньої згоди або без належного поінформування до ОРДЛО або Росії (найчастіше такі випадки трапляються у Харківській, Луганській та Донецькій областях);
 • Вимикають український мобільний зв’язок та підключають російських мобільних операторів;
 • Вимикають українське телебачення та інтернет, блокують українські медіа, транслюють російські ЗМІ;
 • Не дозволяють доставити українській владі, волонтерам та міжнародним гуманітарним організаціям гуманітарну допомогу (ліки, їжу, предмети першої необхідності). Навмисно створюють критичну гуманітарну ситуацію у населеному пункті, щоб просувати наратив «Україна вас покинула»;
 • Викрадають місцевих активістів, українських журналістів, представників місцевої влади – катують та вбивають;
 • Залякують місцеву владу, намагаючись змусити її співпрацювати з російськими окупантами;
 • Намагаються організувати фейкові «референдуми», а також замінити українські освітні програми у школах на російські;
 • Жорстоко розганяють мирні мітинги, на які виходять місцеві мешканці, протестуючи проти російської окупації;
 • Під час воєнних дій використовують мирних мешканців як живий щит, є факти цілодобового утримання місцевих жителів біля російської військової техніки та озброєння;
 • Ґвалтують та катують мирних мешканців, у тому числі дітей.

Діти:

Станом на 3 квітня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 158 дітей та 258 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон:

 1. У Новій Каховці (Херсонська область) російські військові викрали 4 учасників мирного мітингу за Україну. Це молоді люди, що виступали проти російської окупації –  Юрія Гедзика, (1974 р.н.); Ігоря Бахура (1983 р.н.); Анатолія Качинського (1985 р.н.); Олену Бубнову (1990 р.н.).
 2. У Новій Каховці взято у полон Олександра Гунька – головного редактора місцевого ЗМІ «Нова Каховка Ciті». Він висвятлював громадський спротив російській окупації, мирні мітинги.
 3. У Запорізькій області російськими військовими викрадено Сергія Бєлічева –  колишнього голову Приморського району. За попередньою інформацією його було відправлено до тюрми у Бердянську.

Закатовано та жорстоко вбито тих, кого було викрадено:   4 людини.

Російські військові жорстоко катують та вбивають викрадених громадян України. Так вже відомо про катування та вбивство українського спортсмена-бігуна, рекордсмена «Книги рекордів України» – Сергія Проневича, якого було закатовано у селі Боромля Сумської області під час російської окупації населеного пункту. 3 квітня було офіційно встановлено, про катування та вбивство ще трьох людей зі списку викрадених російськими військовими 23 березня – родини: мати Ольга Сухенко (голова села Мотижин), її чоловік – Ігор Сухенко та син – Олександр Сухенко. Вони були вбиті у Бучі (Київська область) під час «Бучанської різанини».

Список викрадених та зниклих безвісти людей збільшується кожного дня. Про більшість викрадених російськими окупантами людей досі нічого невідомо.

Журналісти:

У Маріуполі від авіа обстрілу загинув литовський журналіст Мантас Кведаравічюс. Він був відомим документалістом і загинув з камерою у руках.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: За офіційною інформацією Офісу Генерального прокурора України з Київщини вивезено для ідентифікації 410 тіл загиблих мирних мешканців.

Ірпінь (Київська область) – за попередньою інформацією кількість загиблих мирних мешканців унаслідок російської окупації міста більше 200.

Буча (Київська область) – в одному з приватних будинків  було обладнане місце для катування людей.

Донецька область: загинула 1 людина, поранено 6 цивільних.

Маріуполь – 1 людина загинула 1 поранено.

Мар’їнка – поранено 1 мирного мешканця.

Авдіївка – поранено 2 цивільні особи.

Георгіївка – поранено 2 людини.

Луганська область: загинуло 3 людини та 3 поранено.

Новодружеськ (Луганська область) – унаслідок мінометного обстрілу загинули 2 волонтери.

Рубіжне (Луганська область) – загинула 1 людина унаслідок обстрілу лікарні.

Лисичанськ (Луганська область) – 3 людини поранено.

Миколаївська область: загинула 1 людина; поранено – 14, серед них 1 дитина.

Миколаїв – російська армія нанесла новий ракетний удар по місту. Унаслідок цього загинула 1 людина та 14 поранено, серед них 1 дитина.

Сумська область: загинуло 5 мирних мешканців, поранено – 3.

Боромля (Сумська область) – російські військові жорстоко закатували і вбили відомого українського спортсмена, бігуна-марафонця, рекордсмена «Книги рекордів України» – Сергія Проневича. Російські військові викрали його 12 березня. Про його загибель стало відомо після звільнення села Боромля від російських окупантів

Великий Самбір  (Сумська область) – цивільний автомобіль підірвався на міні – 1 людина загинула та 3 отримали поранення.

Ніжинський район (Сумська область) – російські військові під час відступу з області розстріляли 3 мирних мешканців, усі вони загинули.

Харківська область: загинуло 11 людей, поранено – 41, серед них 3 дитини.

Харків – унаслідок ракетного обстрілу житлового району міста загинуло 7 людей, поранено – 34, серед них 3 дітей.

Дергачі (Харківська область) – унаслідок обстрілу загинуло щонайменше 3 людини, поранено – 7.

Балаклія (Харківська область) – російські окупанти розстріляли евакуаційні автобуси, що вивозили пацієнтів місцевої лікарні. За попередньою інформацією загинув водій автобуса. Один з автобусів повністю згорів. Загалом 70 людей мали евакуюватися з лікарні – хворі та медичний персонал. Напередодні лікарню було обстріляно російськими окупантами.

Лозова (Харківська область) – унаслідок обстрілів російськими військами поранено 6 мирних мешканців. Зруйновано житлові будинки, відсутня електроенергія.

Херсонська область: поранено 4 мирних мешканці.

Білозірка, Снігурівка, Широка балка (Херсонська область) – унаслідок обстрілів поранено 4 мирних мешканці. Усі вони знаходяться у лікарні, 3 постраждалих вже прооперували.

Чернігівська область: загинуло 7 людей.

Чернігів – унаслідок обстрілу загинула 1 людина – Катерина Ширай, заступниця директора «Чернігівобленерго».

Старий Биків (Чернігівська область) – стало відомо, що 27 лютого російські військові вбили 6 мирних мешканців.