Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 03.04.2022 р. (дані за 1 та 2 квітня)

Станом на 8:00 ранку 3 квітня 2022 року протягом 1 та 2 квітня унаслідок російського вторгнення загинуло 374 мирних мешканців з урахуванням попередніх офіційних даних щодо загиблих у місті Буча (280), серед них 1 дитина. (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Запорізькій, Полтавській, Херсонській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях).  Поранено 59 людей, серед них 5 дітей. Полонили 9  цивільних осіб, загалом викрадено або взято у полон близько 100 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст, українські активісти, викладачі.

Відкрилися страшні наслідки російської окупації частини Київської області після її звільнення українською армією. В усіх звільнених населених пунктах сотні вбитих людей різного віку та статі лежать просто неба на вулицях. Більшість з них вбиті пострілами у потилицю. Дехто має ознаки тортур та ґвалтування, навіть діти… Лише у Бучі у братській могилі у перший день визволення було поховано 280 мирних мешканців.

Діти:

Станом на 2 квітня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 158 дітей та 254 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон  людини:

  1. У Новослобідській територіальній громаді (Сумська область) російські військові  затримали заступника голови громади – Олексія Шибаєва. Його було викрадено під час супроводження гуманітарної допомоги постраждалим людям.
  2. У Таврійську (Херсонська область) російські військові викрали голову міста Миколу Різака.
  3. У Мелітополі (Запорізька область) – російські військові викрали чотирьох директорів шкіл – Анжеліна Коваленко (№ 4), Олена Галацан (№ 13), Людмила Чугай (№ 9), Маргарита Овсяннікова (№ 11). Директорки шкіл відмовились переходити на російські освітні програми у Мелітополі.
  4. У Мелітополі (Запорізька область) російські військові захопили місцевого підприємця Олега Руденко, який займав активну українську позицію. Допомагав біженцям з Маріуполя, надавав гуманітарну допомогу мешканцям Мелітополя.
  5. У Сумській області поблизу Шостки російські військові захопили родину, що їхала у власному автомобілі. Наразі їх доля невідома.
  6. У Каховці (Херсонська область) російські військові викрали депутата Херсонської обласної ради – Сергія Дроздика.

Російські військові жорстоко вбили голову села Мотижин (Ольгу Сухенко), її чоловіка та сина, яких було викрадено ще 23 березня. Це стало відомо після звільнення села українськими військовими. Їх тіла знайдено у спільній могилі із зав’язаними руками та пострілами у потилицю.

SAVE Маріуполь

За словами заступника мера Маріуполя Сергія Орлова, найскладнішою проблемою є допомога змученим мешканцям міста. Головною проблемою є продукти харчування. Досі російські військові не дозволяють завезти до міста будь-яку гуманітарну допомогу. Місцева влада сподівалась, що 1 квітня Міжнародний комітет Червоного Хреста привезе гуманітарну допомогу. Однак Група Міжнародного комітету Червоного Хреста так і не змогла потрапити до Маріуполя і знаходиться в облозі російських військових. Місією МКЧС було евакуювати мирних мешканців та завезти найнеобхіднішу допомогу. Наразі мешканці Маріуполя, що залишились живими, живуть у підвалах та бомбосховищах через постійні авіа та артилерійські обстріли. У місті справжній голод. «Люди їдять тричі на тиждень – у понеділок, середу та п’ятницю».

Президент Росії В. Путін дозволив Туреччині здійснити евакуацію 3 квітня морем на кораблях, водночас лише для вивезення іноземців.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: загинуло 291 мирний мешканець; поранено – 3, серед них 2 дитини.

Мотижин (Київська область) – російські військові жорстоко вбили 7 мирних мешканців, серед яких голова села Ольга Сухенко, її чоловік та син, що були викрадені 23 березня російськими військовими.

Буча (Київська область) – після звільнення міста українськими військовими стають відомими факти жорстокості російських військових, «кадирівців» та білоруських військових у Бучі, яку вони тримали в окупації більше місяця. Так стало відомо про жорстоке катування протягом 4-х днів чеченцем та білорусом мирного мешканця. Потім вони вбили цього чоловіка. Чоловіка катували на очах його дружини. Жінка вижила. Станом на 2 квітня після звільнення у Бучі від російських окупантів було поховано у братській могилі 280 мирних мешканців. Їх тіла лежали просто неба на вулицях міста, у більшості випадків російські військові стріляли людей у потилицю.

Гута Межигірська (Київська область) – знайдено вбитого відомого українського документаліста до фотографа Макса Левіна. Російські військові застрелили його двома пострілами зі стрілецької зброї.

Кухарі (Київська область) – російські військові розстріляли автомобіль, в якому дитячий лікар-анестезіолог везла поранену дитину до лікарні. Лікарка загинула.

У Київські області на трасі знайдено тіла 5 загиблих жінок, російські військові намагалися їх спалити.

Демидів (Київська область) – стало відомо, що російські військові обстріляли цивільний автомобіль, в якому 6 мирних мешканців намагались втекти від війни. Три людини загинуло, 2 отримали поранення, серед них 1 дитина.

Дніпропетровська область: поранено 3 мирних мешканці.

Дніпро – унаслідок ракетного обстрілу міста вночі 2 квітня поранено 2 мирних мешканців.

Павлоградський район – унаслідок ракетного обстрілу поранено 1 людину.

Донецька область: загинуло 9, серед них 1 дитина; поранено 11 цивільних, серед них 1 дитина.

Маріуполь – 1 дитина загинула та 1 дитину поранено.

Мар’їнка – загинуло 4 людини, поранено 2 мирни мешканці.

Вугледар – 2 мирних мешканці загинуло, поранено 3 цивільні особи.

Новоселівка – 1 людина загинула

Красногорівка – поранено 1 мирного мешканця

Бахмут – 1 людина загинула та 3 отримали поранення.

Отрадне – 1 людина поранена.

Запорізька область: поранено 8 людей.

Енергодар –  унаслідок мінометних обстрілів по цивільним об’єктам поранено 4 мирних мешканці. Місцеві жителі вийшли на мирний мітинг, російські військові відкрили по ним вогонь, унаслідок цього 4 людини поранено.

Луганська область: загинуло 4 мирних мешканці, поранено – 7, серед них 2 дитини. (інформація уточнюється).

Рубіжне (Луганська область) – поранено 1 людину.

Сєвєродонецьк (Луганська область) – загинуло 2 людини, поранено 2.

Лисичанськ (Луганська область) – 2 людини загинули, важко поранено 2 дітей.

У Луганській області також поранено 2 людей, яку привезли до лікарні у місто Бахмут (Донецька область).

Миколаївська область: загинуло 17 мирних мешканців, поранено – 14.

Миколаїв – 29 березня російська армія нанесла авіаудар по будівлі обласної державної адміністрації Миколаївської області. Будівлю зруйновано. Кількість загиблих зросла з 21 до 38 осіб.

Миколаївська область: поранено 14 мирних мешканців.

Полтавська область: інформація уточнюється.

Кременчук – унаслідок ракетного обстрілу російськими військами нафтопереробного заводу кілька людей постраждало, інформація уточнюється.

Сумська область: загинуло 4 людини, поранено – 7.

Конотоп (Сумська область) – російські військові розстріляли цивільні автомобілі з мирними жителями. Унаслідок цього загинула 1 людина та 2 отримали поранення.

Тростянець (Сумська область) – знайдено 2 загиблих мирних мешканців, яких російські військові закатували на смерть під час окупації.

Бурин (Сумська область)  – унаслідок артилерійського обстрілу поранено 3 людей. Російські військові розстріляли цивільний автомобіль, поранено 2 мирних мешканців.

Дубов’язівка (Сумська область) – одну людину вбито російськими військовими.

Харківська область: загинула 41 людина, поранено – 3.

Харків – російський військовий тиждень насилував жінку (29 років), а потім на її очах вбив лежачу маму. Мати важко хворіла і не могла ходити. Під час обстрілу будівлі Харківської обласної адміністрації 1 березня загинув студент Харківського університету, його тіло було знайдено 1 квітня під завалами будівлі. Наразі відомо, що унаслідок авіаційного обстрілу будівлі Харківської обласної адміністрації загинуло 29 мирних мешканців. Через обстріли артилерії, мінометів, танків по центру Харкова поранено 1 людину.

Лозова – унаслідок обстрілу загинуло 4 людини.

Стало відомо, що 26 лютого на трасі Ізюм-Харків російські військові обстріляли місцевий автобус з мирними людьми – 8 людей, разом з водієм вбито. Поранено 3 мирних мешканці.

Харківщинапротягом доби загинуло 3 людини.

Херсонська область: загинула 1 людина.

Калинівське (Херсонська область) – унаслідок артилерійського обстрілу загинула 1 людина.

Станіславська громада (Херсонська область) – інформація уточнюється.

Чернігівська область: загинуло 3 людини, поранено – 3.

Чернігів – російські війська обстріляли онкологічну лікарню, унаслідок цього 3 людини було поранено. Чернігівська область – стало відомо, що російські війська в окупованому ними селі вбили 3 хлопців (17, 17 та 18 років).