Місія організації

Громадська організація “Центр міжнародної безпеки” була заснована у м. Донецьк у березні 2009 р. з метою:

  • реалізації освітніх та інформаційних проектів з питань міжнародної безпеки;
  • аналізу сучасного стану соціально-політичних проблем в Україні та світі, прогнозування розвитку безпекового середовища;
  • підвищення рівня обізнаності населення, зокрема студентської молоді та освітян щодо зовнішньої політики України та сучасного стану локальних та глобальних загроз і перспектив розвитку євроатлантичної безпекової системи.

З середини 2014 р. ДМГО “Центр міжнародної безпеки” працює у м. Київ у партнерстві з Національним інститутом стратегічних досліджень та у м. Вінниця на базі Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Серед завдань ГО”ЦМБ”: аналіз сучасного стану соціально-політичних проблем, прогнозування розвитку безпекового середовища; підвищення рівня обізнаності населення, зокрема студентської молоді та освітян щодо зовнішньої політики України та сучасного стану, загроз і перспектив розвитку євроатлантичної безпекової системи; створення необхідних умов для розвитку нової генерації української наукової еліти, сприяння фаховому становленню молодих спеціалістів-суспільствознавців та гуманітаріїв; дослідницька та організаційна допомога державним органам влади, які залучені до втілення у життя зовнішньої політики України; сприяння розвитку  співпраці між українськими та зарубіжними урядовими та неурядовими організаціями, державними органами України.

Центр активно задіяний в підготовці рекомендацій для державних установ, освітньому процесі, навчально-методичній та дослідницькій роботі. Аналітики та співробітники Центру є авторами понад понад 200  статей з тематики євроатлантичної системи колективної безпеки. З 2015 р. Центр започаткував веб-сайт “Лабіринти війни”, з 2016 р. – веб-сайт “Огляд міжнародної безпеки”, з 2017 р. – веб-сайт “Центр Медіа”.

З 2017 р. “Центр міжнародної безпеки” за підтримки Центру інформації та документації НАТО впроваджує проект “Паспорт безпеки України: національний та регіональний виміри”.

З 2019 р. “ЦМБ” впроваджує проект “Український фронтир” – аналіз викликів безпеці в мультикультурних та мультинаціональних регіонах України (за фінансової підтримки Фонда Конрада Аденауера).

“Центр міжнародної безпеки” став організатором Академій НАТО за фінансової підтримки Центру інформації та документації НАТО у м. Вінниця (2016 р.), м. Ужгород (2018), м. Запоріжжя (2019 р.) та м. Миколаїв (2020 р.).