Гуманітарні втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 9.03.2022 р.

Станом на 8:00 годину ранку 9 березня 2022 р. за неповною інформацією у різних містах України загинуло 38 мирних мешканців, серед них 4 дитини. У Маріуполі шестирічна дівчинка померла від зневоднення. Поранено – 31 людина, серед них 1 дитина.

Злочини російської армії проти людяності:

  • Наявна інформація про застосуванням тортур з боку російських військових до працівників Запорізької атомної електростанції. Персонал знаходиться у виснаженому психологічному та фізичному стані.
  • У Київській області російські окупанти утримують в полоні іноземних журналістів. Відомо, що вони є британськими журналістами. Одного з них поранено. 1 Швейцарського журналіста було поранено і пограбовано у Миколаївській області.
  • Великі людські втрати несе Харківська область загалом за офіційними даними Харківської національної поліції від початку конфлікту станом на 18:00 8 березня в області загинуло 170 мирних мешканців, серед яких 5 дітей. Лише в самому Харкові були обстріляні 30 шкіл, 27 дитячих садочків, 5 університетів, дитячі будинки.
  • Російськими військами обстріляно 61 лікарню
  • Нанесено авіаудари по офісу Червоного Хреста в Маріуполі, на склади офісу мала бути доставлена гуманітарна допомога для мирних мешканців міста.

Суми – стало відомим кількість жертв серед мирних жителів, які постраждали від авіаударів по місту 7 березня. Загинуло 22 людини, серед них 3 дитини. Поранено – 8, у тому числі 1 дитина. Авіаудар було нанесено по приватним житловим будинкам, унаслідок чого повністю зруйновано 7 будинків. Близько 20-ти домів зруйновано частково.

Охтирка (Сумська область) – 1 людина загинула та 14 поранено, унаслідок авіаударів 7 березня. Ці дані є неостаточними, пошук загиблих триває.

Маріуполь (Донецька область) – загинуло 4 людини, серед них 1 дитина. Шестирічна дівчинка померла від зневоднення. Загалом ситуація в самому місті досі є маловідомою, оскільки російські окупанти не дозволяють гуманітарним місіям увійти у Маріуполь та надати допомогу місцевим мешканцям, які більше тижня залишаються без світла, опалення, продуктів харчування, ліків та води.

Попасне (Донецька область) – 2 мирних мешканців поранено.

Новолуганськ (Донецька область) – 1 людину поранено

Миколаївська областьросійські військові розстріляли мікроавтобус, який віз вихователів дитячого будинку на роботу. Унаслідок прямого розстрілу 3 жінки – виховательки загинули, 2 жінки-виховательки поранено. Мікроавтобус, який віз персонал дитячого будинку мав знак гуманітарної організації Червоного хреста.

Харків – 2 людини вбито мінометами та стрілецькою зброєю – це були 2 працівники зоопарку «Екопарк», які намагались погодувати тварин, що не їли вже декілька днів. Російські військові розстріляли працівників під час годування тварин зоопарку.

Макарів (Київська область)  – російські військові  розстріляли приватний автомобіль із знаком «інвалід за кермом». Унаслідок обстрілу загинули 2 літні людини – чоловік та жінка.

Рубіжне (Луганська область) – 1 людина загинула та 3 поранено унаслідок обстрілу житлового будинку.

Кремінна (Луганська область) – 1 людина поранена.

Чернігів – унаслідок авіаудару загинули 3 людини.