Втрати мирного населення України унаслідок російської агресії (станом на 7 березня)

Станом на 8:00 ранку 7 березня 2022 року відсутня повна офіційна інформація щодо чисельності жертв серед мирного населення.

За інформацією Управління Верховного комісара ООН з прав людини загибель і поранення мирного населення спричинена військовими обстрілами з широкою зоною ураження – ракетні та авіаудари, важка артилерія та системи залпового вогню.

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини станом на ранок 5 березня 2022 року від початку повномасштабної російської агресії загинув 351 мирний житель, Серед загиблих – 71 чоловік, 41 жінка, 8 хлопчиків і 4 дівчаткі, а також 10 дітей і 217 дорослих, стать яких невідома. 707 цивільних осіб поранено. Серед поранених – 58 чоловіків, 40 жінок, 11 дівчаток і 2 хлопчики, а також 23 дитини і 573 дорослих, стать яких невідома.

За офіційною інформацією Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  станом на 12:00 6 березня унаслідок російської агресії загинуло 38 дітей та 71 поранено. У Маріуполі загинув 1,5-річний хлопчик. У м. Буча (Київська область) 2 поранених дітей померли через військові дії і неможливість українських лікарів надати їм необхідну медичну допомогу. Загалом у м. Буча, Гостомель та Ірпінь у різних сховищах знаходяться близько 70-ти дітей. Російські війська не допускають до них українських лікарів і волонтерів.

На підконтрольних територіях  Донецької та Луганської областей станом на 5 березня загинуло 63 особи, поранено – 292 мирних жителя.

На непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей станом на 5 березня загинуло 23 мирні людини та 93 поранено.

В інших областях (Київській, Харківській, Чернігівській, Сумській, Запорізькій, Одеській, Житомирській, Херсонській, Черкаській областях та м. Києві ) станом на 5 березня 2022 року Управлінням Верховного комісару ООН з прав людини зафіксовано 265 загиблих мирних жителів та 322 поранених.

Ці дані є неповними, оскільки неможливо встановити точну кількість постраждалих цивільних дорослих та дітей у більшості областей. Українська влада, правоохоронні органи не мають належного доступу до місць ведення бойових дій.

За останніми даними станом на 8:00 7 березня найбільшу кількість жертв серед мирного населення від початку конфлікту зафіксовано у Харківській області. 194 особи загинуло, 312 – поранено. Серед загиблих 5 дітей. Невідомою є кількість жертв серед іноземних студентів. Всього у Харкові навчається 12 тисяч  іноземних студентів.

За офіційною інформацією Міністерства освіти та науки України станом на 6 березня було зруйновано 211 шкіл.

За даними Міністерства охорони здоров’я України станом на 6 березня виведено з ладу 34 лікарні. Всесвітня організація охорони здоров’я зафіксувала,  що від російських обстрілів загинули 6 українських лікарів та 11 отримали поранення.

Втрати серед мирного населення 6 березня 2022 р. – загинули 18 осіб, серед них 3 дітей; поранено –  23 людини, серед яких 2 дітей. Це не повна інформація, оскільки десятки українських міст знаходяться під контролем російських окупантів або в них ведуться жорсткі бойові дії, унаслідок чого точну кількість жертв встановити неможливо.

У Гостомелі та Бучі місцеві жителі залишаються заручниками російських окупантів. Люди (серед яких діти) знаходяться без необхідних засобів до існування – тепла, їжі, води, медикаментів. Крім того, є факти жорсткого поводження російських окупантів з людьми – ґвалтування жінок

Втрати по окремих містах України:

Коростень (Житомирська область) – 1 людина загинула, 5 поранено, серед них 2 дітей: дитина 2 роки – відірвало дві ноги, дитина 3 роки – відірвало одну ногу.

Донецька область – 1 людина загинула, 8 поранені. У Старомлинівці (Донецька область) – 2 мирні людини поранено. Однак немає точної інформації про жертви у Маріуполі, Волновасі, Краматорську, Торецьку, Верхньоторецьку, оскільки тривають активні бойові дії.

Буча (Київська область) – 4 людини загинули – волонтери, які везли харчування для безпритульних тварин. Крім того, російські окупанти не дають можливості українській владі евакуювати жителів м. Буча та надати необхідну гуманітарну допомогу. У Гостомелі (місто поряд з Бучею) місцеві жителі заблоковані жорсткими військовими діями, просять допомоги, але російські окупанти не дозволяють їх евакуювати.

Новопсков (Луганська область) – 3 людини поранено. Місцеві жителі вийшли на мирну акцію протесту проти захоплення міста російськими військами. Російські окупанти відкрили вогонь по учасниках мітингу.

Харків – 1 людина загинула (20-ти річний курсант Національного авіаційного університету)

Чернігівська область – 1 людина загинула, 2 – поранено. 141 населений пункт залишається без електроенергії.

Миколаїв – загинули1 чоловік та 1 жінка (мати двох дітей)

Миколаївська область – загинули – 1 жінка та 1 дитина.

Маріуполь – загинув хлопчик 1,5 роки

Гостомель (Київська область) – вбито чоловіка похилого віку – 80 років за відмову нагодувати російських окупантів.

Краматорськ (Донецька область) – 2 мирні людини загинули

Ірпінь (Київська область) – під час евакуації російські війська обстрілювали мирних жителів – вбито 4 цивільні особи серед 1 дитина.

Нова Каховка (Херсонська область) – 5 мирних жителів поранено російськими військовими під час мирних мітингів проти окупації.