Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 27.03.2022 р. (за добу)

Станом на 8:00 ранку 27 березня 2022 року за минулу добу унаслідок російського вторгнення загинуло 21 мирний мешканець (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Херсонській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях). Поранено 46, серед них 3 дитини. Полонили  8 цивільних осіб, загалом викрадено або взято у полон понад 50 мирних мешканців, переважно очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст та українські активісти.

Журналісти За даними Офісу Генерального прокурору України від початку російського вторгнення постраждало 56 журналістів. 12 журналістів загинули, серед них 3 іноземних (США, Ірландія, Росія).

Діти:

Станом на 27 березня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 136 дітей, 199 дітей поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон цивільних осіб, переважно очільники місцевих органів влади окупованих російськими військами населених пунктів:

  1. У Балаклеї (Харківська область) викрадено мера міста Івана Столбового разом із родиною.
  2. У Балаклеї (Харківська область) викрадено заступника мера Сергія Полторака.
  3. У Балаклеї (Харківська область) викрадено начальника одного з департаментів місцевої поліції Олега Блудова.
  4. У Мелітополі (Запорізька область) російськими військами викрадено єпископа церкви «Слово Боже», Дмитра Бодю – громадянина США.
  5. У Херсоні викрадено громадського активіста Олега Козлова.

Незаконно депортовано з території України понад 15 тисяч громадян України. Їх доля наразі невідома.

SAVEМаріуполь  

Російські військові продовжують вивозити мирних мешканців Маріуполя до тимчасово окупованих територій Донецької області або до Росії. У більшості випадків люди знаходяться у шоковому стані і не розуміють, куди їх везуть. Частину з них залишають в окупованому Донецьку, якщо там є якість родичі чи знайомі. Якщо родичів немає, то мешканців блокадного Маріуполя перевозять до різних міст Росії. За даними міської влади Маріуполя російські військові вивезли близько 15 тисяч мешканців. Їх доля там практично невідома. Крім того, російські військові розпочали вивезення Маріупольських дітей без батьків. Це є порушенням норм гуманітарного права – дітей роз’єднують з батьками. Діти, що опинились в окупованому Донецьку за неофіційною інформацією знаходяться у лікарнях. Їм не вистачає їжі (молочні суміші), предметів першої необхідності (підгузків) тощо. Невідома інформація про їх батьків.

26 березня російські військові вивезли з Маріуполя у невідомому напрямі медичних персонал міської лікарні №1, а також всіх пацієнтів та тих, хто переховувався в підвалах лікарні. За попередньою інформацією, на території лікарні знаходилось близько 700 людей.

ДЕПОРТАЦІЯ українських громадян у невідомому напрямі.

Проблема незаконної депортації місцевого населення російськими військовими у невідомому напрямі є поширеною і в інших містах, які оточені і заблоковані російськими військами (Суми, Чернігів, окремі міста Харківської та Луганської областей). Росія не дає українській владі гуманітарні коридори для евакуації місцевого населення. Натомість російські військові вивозять тисячі людей до тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, а також до Росії. Зв’язку з депортованими людьми практично немає. Доля їх невідома.

Невідома доля дітей з Маріуполя – героїв широко відомої документальної стрічки «Віддалений гавкіт собак», який у 2019 році отримав 35 міжнародних премій. Діти мешкали у Маріуполі, більше тижня тому зв’язок з ними обірвався (Гліб – 8 років, Ярослав – 12 років, Олег – 15 років). Режисери фільму просять повідомляти інформацію про дітей на сторінку у фейсбуці https://www.facebook.com/azad.safarov

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: загинуло 3  людини, поранено 8, серед них 1 дитина.

Требухів, Тарасівка, Шевченково, Буча (Київська область) – унаслідок обстрілів загинуло 3 мирних мешканця та 6 поранено.

Боярка (Київська область) – унаслідок обстрілів поранено 4 мирні мешканці, серед них 1 дитина.

Славутич (Київська область) – російські військові застосували світлошумові гранати проти мешканців, які вийшли на мирний протестний мітинг проти російської окупації. За неповною інформацією 3 людини отримали поранення.

Російські військові обстріляли місцевий потяг Шепетівка-Київ, поранено 1 людину.

Львів – унаслідок ракетного обстрілу поранено 5 цивільних осіб. Російські військові випустили 6 крилатих ракет по місту.

Донецька область: загинуло 2 людини, поранено 8.

Маріуполь – 2 людини поранено (інформація неповна)

Мар’їнка – загинула 1 людина та 2 отримали поранення.

Красногорівка  – унаслідок обстрілів поранено 4 мирних мешканців.

Запорізька область: поранено 2 людини.

У Запорізькій області поранено 2 працівники рятувальної служби, які знешкоджували російські снаряди, що не розірвалися.

Луганська область: загинуло 6 людей, поранено 8, серед них 1 дитина.

Рубіжне, Попасна, Сєвєродонецьк (Луганська область) – унаслідок обстрілів пошкоджені багатоповерхові та приватні будинки, загинуло 6 мирних мешканців та 7 отримали поранення, серед них 1 дитина.

Лисичанськ – російські військові нанесли удар ракетою «Точка-У», пошкоджено житлові квартали, за попередньою інформацією  поранено 1 людину (інформація уточнюється). Пошкоджено електропостачання на місцеву шахту, унаслідок чого під землею заблоковані шахтарі.

Миколаївська область: загинуло 3 людини, поранено 14, серед них 1 дитина.

Явкино (Миколаївська область) – унаслідок обстрілу системами залпового вогню «Смерч» загинуло 3 людини та 13 отримали поранення. Люди у момент обстрілу знаходились у центрі міста, отримували гуманітарну допомогу. 22 снаряди впали на дитячий майданчик.

Снигірьовка – поранено 1 дитину.

Сумська область: загинула 1 людина, поранено 1.

Славгород (Сумська область) – унаслідок артилерійських обстрілів житлових кварталів міста загинула 1 людина та 1 отримала поранення.

Харківська область: загинуло 6 людей.

Харків – унаслідок артилерійського обстрілу загинуло 5 мирних мешканців.

Барвінкове – загинула 1 людина.