Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 18.04.2022 р. (дані за 15, 16 та 17 квітня)

Станом на 8:00 ранку 18 квітня 2022 року за три дні унаслідок російського вторгнення загинуло 45 мирних мешканців, серед них 13  дітей (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Херсонській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях).  Поранено 133 людини, серед них 13 дітей. Полонили    1 цивільного, загалом викрадено або взято у полон понад 250 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст, українські активісти, викладачі.

Діти:

Станом на 17 квітня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 200 дітей та 360 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон  1  цивільну особу:

У Кирилівці (Запорізька область) 17 квітня російські військові викрали Івана Малєєва – мера населеного пункту.

SAVE Маріуполь:

Нові жертви. Російські військові готуються завдати потужного, нищівного удару по будівлі і території заводу «Азовсталь». Однак за офіційною інформацією начальника патрульної служби Маріуполя Михайла Вершиніна у підземних сховищах заводу переховується велика кількість мирних мешканців, переважно жінки і діти. У разі знищення заводу усі вони загинуть. Наразі гуманітарна ситуація на заводі катастрофічна – не вистачає ліків, їжі та води. У мережі інтернет поширено відео чотирьохрічної дівчинки, яка серед інших цивільних 1,5 місяці живе у бункері заводу https://www.footboom.com/ukrainian/news/1650220544–posmotrite-v-eye-glaza-v-nikh-vsja-vojna-vsja-bol-4-letnjaya-alisa-poltora-mesjaca-zhivet-v-bunkere-pod-zavodom-azovstal-video.html?utm_source=ukr.net.news&utm_medium=cpc

Життя у Маріуполі. Частина Маріуполя захоплена російськими військовими. Вони змушують мирних мешканців становитись на облік і отримувати спеціальні перепустки, лише з якими на цьому тижні мешканці будуть мати право виходити по вулицю. Також російські військові примушують місцевих жителів розбирати завали та прибирати тіла загиблих з вулиць міста. «Оплата» за таку роботу – їжа та вода.

Депортація українських громадян. За неповною інформацією понад 30000 українських громадян – мешканців Маріуполя, російські військові незаконно вивезли на територію Росії  та ОРДЛО. На жаль, доля цих людей невідома. За попередніми оцінками серед депортованих близько 5000 дітей. Російська армія та керівництво не дозволяє мешканцям міста евакуйовуватись у бік вільних територій України, обстрілюючи гуманітарні коридори або взагалі не надаючи дозволу. Разом із тим російські військові продовжують незаконно вивозити громадян України  Маріуполя до Росії та ОРДЛО.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: загинуло 11 мирних мешканців, серед них 3 дитини (неповна інформація)

Київ – 16 квітня унаслідок російського ракетного обстрілу житлового району міста загинув 1 мирний мешканець.

Бородянка (Київська область) – 16 квітня під завалами житлових будинків знайдено 1 загиблу людину.

Гавронщина (Київська область) – стало відомо, що під час окупації російські військові розстріляли цивільне авто людей, які намагались виїхати з Бучанського району. Унаслідок цього загинуло 5 людей, у тому числі 2 дитини (1 рік та 14 років). Також знайдено ще один автомобіль, в якому за таких саме обставин загинуло 4 людини, у тому числі 1 дитина.

Дніпропетровська область: загинула 1 людина.

Зеленодольська громада (Дніпропетровська область) – унаслідок ракетного обстрілу російськими військовими загинув 1 мирний мешканець.

Донецька область: загинуло 4 людини, у тому числі 2 дітей. Поранено  10 мирних мешканців, серед них 1 дитина.

Краматорськ (Донецька область) – 16 квітня стало відомо, що кількість загиблих мирних мешканців унаслідок ракетного обстрілу залізничного вокзалу зросла. У лікарні від поранень померли 2 дитини. Російські військові нанесли ракетний удар по вокзалу у Краматорську 11 квітня. На той момент на вокзалі знаходилось близько 4000 мирних мешканців, які чекали на евакуаційні потяги.

Мар’їнка  (Донецька область)  – 16 квітня унаслідок російських обстрілів 1 людину поранено. 17 квітня 1 мирний мешканець загинув.

 Нове (Донецька область)  –  16 квітня 1 людина загинула унаслідок російського обстрілу.

Авдіївка (Донецька область)  – 15 квітня унаслідок російських обстрілів системами залпового вогню поранено 3 мирних мешканців, серед них 1 дитина. 16 квітня поранено 1 мирного мешканця.

Новопілля (Донецька область) – 17 квітня поранено 1 людину

Біленьке (Донецька область)  – 17 квітня поранено 1 мирного мешканця.

Лиман (Донецька область)  – 17 квітня поранено 1 людину

Красногорівка (Донецька область) – 17 квітня поранено 1 мирного мешканця

Вугледар (Донецька область)  – 17 квітня 1 людина поранена.

Запорізька область: загинуло 1 людина, 5 поранено.

Василівка (Запорізька область) – унаслідок ракетного обстрілу російськими військовими залізничної станції та житлових будинків 1 людина загинула та 5 отримали поранення.

Луганська область: 4 людини загинуло, 14 поранено. Інформація неповна. У Сєвєродонецьку за 52 дні війни з’явилось нове кладовище, на якому поховано близько 400 загиблих.

Золоте (Луганська область) – 17 квітня унаслідок російських обстрілів за попередньою інформацією загинуло 2 цивільних та поранено 4.

Рубіжне (Луганська область) – унаслідок обстрілу 7 мирних мешканців отримали поранення.

У Бахмуті (Донецька область) – 16 квітня зареєстровано смерть мешканця Луганської області,  17 квітня зареєстровано 1 пораненого.

У Краматорську (Донецька область) – 17 квітня зареєстровано 1 пораненого – мешканця Луганської області.

Луганська область – 16 квітня було вбито 1 людину та 3 отримали поранення.

Миколаївська область: станом на 17 квітня унаслідок обстрілів поранено 11 мирних мешканців. Станом на 16 квітня поранено 39 людей – російська ракета потрапила в онкологічну лікарню.

Сумська область: загинуло 5 дітей.

Тростянець (Сумська область) – 5 дітей підірвались на міні, яку встановили російські військові.

Харківська область: загинуло 18 людей, у тому числі 2 дітей. Поранено – 54, серед них 12 дітей.

Харків – унаслідок російських обстрілів 15 квітня системами залпового вогню житлового району міста загинуло 10 мирних мешканців, серед них немовля (7 місяців) та підліток. 35 людей отримали поранення, у тому числі 10 дітей. 16 квітня унаслідок ракетних обстрілів російськими військами загинуло 2 мирних мешканців та 18 отримали поранення, серед них 2 дітей. 17 квітня унаслідок російських обстрілів загинуло 5 осіб та 13 отримали поранення.

Ізюмський район (Харківська область) – російські військові обстріляли цивільний автомобіль, в якому мати, бабуся та маленька дитина намагались виїхати із зони бойових дій. Бабуся померла, мати отримала поранення.

Херсонська область: 1 дитина загинула.

Нововоонцовська громада  (Херсонська область) – 16 квітня російські військові відкрили вогонь по підлітках, які йшли за хлібом. Поранили 1 хлопця і забрали його з собою. Зранку мати знайшла дитину у морзі.