Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 17.03.2022 р. (за добу)

Станом на 8:00 ранку 17 березня 2022 року за останню добу унаслідок російського вторгнення загинуло 39 мирних мешканців (без врахування жертв у Маріуполі та Луганській області), серед них 3 дитини, поранено – 25, у тому числі 1 дитину. Полонили 3 цивільні особи.

Дві третини російських авіаційних ракет та бомб потрапляють по житловим об’єктам – вбивають мирних жителів та знищують цивільну інфраструктуру.

Діти:

Станом на 16 березня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України загинуло 103 дитини, близько 100 дітей поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон мирних мешканців:

У Скадовську (Херсонська область) 16 березня взято у полон 2 людини: мера міста – Олександра Яковлєва та його заступника. Їх доля наразі невідома. У Скадовську мирні мешканці протестують проти російських військ та окупації.

SAVEМаріуполь – критична ситуація в місті та навколо нього:

Російське керівництво та російські війська не дозволили відкрити жодний гуманітарний коридор до Маріуполя протягом 21 дня війни. Усі спроби української влади спільно з  міжнародними гуманітарними організаціями домовитись і надати гуманітарну допомогу не вдалися через позицію російської сторони.

Більше того, 16 березня російські військові дозволили евакуацію з Маріуполя мирних мешканців, які мають автомобілі. Виїхало приблизно 2,5 тисячі авто – 11 тисяч мирних мешканців. Однак російські військові, що знаходяться у Запорізькій області, під Запоріжжям відкрили вогонь з систем «Град» по евакуаційним автомобілям, що їхали з Маріуполя. Унаслідок цього обстрілу поранено 5 мирних людей, серед яких 1 дитина у важкому стані.

16 березня російська авіація нанесла авіаудари по спортивному комплексу «Нептун», в якому ховаються від обстрілів жінки, вагітні жінки та діти. Кількість жертв наразі є невідомою.

16 березня Росія скинула потужну бомбу на будівлю Драматичного театру Маріуполя. У будівлі ховались від обстрілів сотні мирних жителів. Доля людей невідома, оскільки нема кому розбирати завали. Поранених людей нема куди везти – лікарні зруйновані. Супутникові знімки, зроблені 13 березня приватною американською кампанією Maxar Technologies, свідчать, що перед будівлею театру та позаду неї на асфальті величезними літерами був напис «ДІТИ». Отже російські пілоти не могли не бачити цього напису. Однак попри це попередження російська авіація нанесла бомбовий удар…

За інформацією народного депутата С. Тарути, вихідця з Маріуполя, наразі Маріуполь оточений російськими елітними підрозділами кількістю близько 12-14 тисяч. Кожного дня Росія обстрілює місто з повітря за допомогою 25 російських військових літаків, що вилітають з міста Севастополь (територія Автономної Республіки Крим, що окупована Росією з лютого 2014 року).

Детальніша інформація про жорстокість і знищення мирних жителів у Маріуполі російськими військовими у відеозверненні заступника командира полку «Азов» С. Паламара.

16 березня російські військові взяли у полон українську волонтерку – парамедика Юлію Паєвську (Тайра), яка у складних умовах надавала медичну допомогу пораненим мирним мешканцям.

Втрати мирних людей у різних містах України:

Чернігів – унаслідок обстрілів з важкої артилерії російською армією  житлового району міста загинуло 13 людей. Усі вони в момент обстрілу стояли на вулиці у черзі за хлібом. Крім того, під уламками гуртожитку, який було обстріляно російськими ракетами, знайдено 5 загиблих, серед них 3 дитини.

Рівне (Рівненська область) – кількість загиблих унаслідок авіаудару по телевежі зросла до 21 людини.

Київ – унаслідок ракетного обстрілу загинула 1 людина та 3 поранено.

Велика Димерка (Київська область) – російськими військовими вбито 1 людину – українського рятувальника.

Одеська область – поранено 2 мирних мешканці. Російські війська нанесли авіаудари та обстріли з російських військових кораблів, що знаходяться у Чорному морі.

Малин та Бердичів (Житомирська область) – унаслідок артилерійських обстрілів двох міст російськими військовими загинула 1 людина, 2 отримали поранення.

Харків – унаслідок артилерійського обстрілу російськими військами ринку у Харкові загинуло 3 людини та 5 поранено.

Чкалівське (Харківська область) – російські окупанти вбили 1 людину.

Харківська область – загалом за офіційною інформацією Національної поліції Харкова станом на 18:00 16 березня в області за минулу добу загинуло 10 мирних мешканців.

Запоріжжя – унаслідок ракетного обстрілу одного з житлових районів міста поранено 1 людину.

Верхньоторецьке (Донецька область) – від артилерійських обстрілів загинули 2 людини та 2 поранено.

Бахмут (Донецька область) – 1 мирний мешканець загинув та 2 поранено.

Марїнка (Донецька область) – поранено 2 мирних жителів.

Мелекіно (Донецька область) – поранено 1 людину.