Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 06.04.2022 р. (за добу)

Унаслідок активних бойових дій місцеві органи влади не мають повної або жодної інформації про кількість постраждалих. У зоні конфлікту фактично відсутній мобільний зв’язок та електроенергія. Отже дані за 5 квітня щодо кількості загиблих і поранених є вкрай неповними. Зокрема, частково або повністю відсутня інформація про жертви у Харківській, Луганській області, Маріуполі, Волновасі.

Неможливо отримати інформацію про ситуацію на окупованих російськими військами територіях Херсонської та Запорізької областей.

У звільнених від російських окупантів містах Київської області (Гостомель, Бородянка, Буча, Немішаєве, Ворзель, Ірпінь, Макарів), а також у Сумській та Чернігівській областях проводиться пошук та ідентифікація масових жертв цивільного населення. Попередніх даних поки немає, окрім інформації про 410 загиблих у Бучі та 400 осіб, що зникли без вісти у Бородянці.

Станом на 8:00 ранку 6 квітня 2022 року за минулу добу унаслідок російського вторгнення загинули 9 мирних мешканців, у тому числі 1 дитина (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Запорізькій, Херсонській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях).  Поранено 24 людини, серед них 9 дітей. Полонили 1 цивільну особу, загалом викрадено або взято у полон понад 100 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст, українські активісти, викладачі. Лише у Херсонській області зникло близько 100 мирних мешканців.

Діти:

Станом на 5 квітня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 165 дитина та 266 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон:

  1. У Вовчанську (Харківська область) російські військові взяли у полон Анатолія Степанця – мера міста. Степанець відмовлявся співпрацювати з російськими окупантами.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: Буча, Ірпінь, Гостомель, Бородянка, Мотижин, Макарів, Немішаєво, Ворзель, Димерка. За попередньою інформацією у Гостомелі 400 людей зникли безвісти. 410 тіл жорстоко закатованих і вбитих мирних мешканців відправлено на ідентифікацію. Загинуло 2 мирних мешканця, у тому числі 1 дитина.

Гостомель (Київська область) – зниклі без вісти 400 мешканців міста.

Гоголів (Київська область) – чоловік підірвався, відкриваючи багажник власного авто, яке попередньо замінували російські окупанти. На звільнених територіях російські військові замінували трупи людей, автомобілі, будинки, дороги.

Вишгородський район (Київська область) – російські військові вбили 4-х річну дитину.

Донецька область: поранено – 8 мирних мешканців.

Мар’їнка – 4 мирних мешканців поранено.

Маріуполь – 1 людина поранена.

Нью Йорк – 1 людина поранена.

Бахмут – поранено 1 цивільну особу.

Вугледар – поранено 1 людину.

Запорізька область: поранено 3 дитини.

2 дитини поранено. Російські військові вистрелили дівчинці в обличчя (11 років). Хлопчика (2 роки) поранено тоді, коли він їхав з батьками в автомобілі, намагаючись покинути Маріуполь. У селі Пологи під час обстрілу поранено дівчинку (15 років).

Луганська область:  1 людина загинула, поранено 5 цивільних.

Рубіжне (Луганська область) – загинув 1 мирний мешканець, 5 поранено.

Миколаївська область: загинуло 2 мирних мешканці; поранено 4 дитини.

Миколаїв – унаслідок обстрілів російською армією касетними бомбами кількість загиблих мирних мешканців зросла з 10 до 12 осіб. З’явилась інформація про поранення 4 дітей.

Чернігівська область: загинуло 4 людини, 4 поранено, серед них 2 дитини.

Чернігів – унаслідок обстрілу приватного будинку 2 людини загинули та 2 отримали поранення. Прилуцький район (Чернігівська область) –  цивільний автомобіль, в якому їхала родина, підірвався на міні. Батьки загинули, діти отримали поранення.