Ситуація станом на 8:00 11.04.2022 р.
ОПЕРАТИВНА СИТУАЦІЯ
Російські війська здійснюють перегрупування сил на сході України. Активні бойові дії продовжуються в районі Ізюма (Харківська область), навколо Рубіжного та Попасної (Луганська область) та в Маріуполі (Донецька область).
Харківський та Луганський напрямки:
Російські війська продовжують спроби прорвати позиції ЗСУ поблизу Ізюма. Генштаб ЗСУ вважає ймовірним активізацію їхніх дій в напрямку на Слов’янск Донецької області (основний удар) та Барвінкове Харківської області (допоміжний удар). Протягом доби було здійснено атаки в напрямку населених пунктів Довгеньке та Дмитрівка на Харківщині, але вони були відбиті.
Також не виключаються нові атаки Харкова, який залишається частково блокованим та продовжує знаходитися під обстрілами. Протягом дня внаслідок обстрілів в Харківській області загинули 10 осіб (серед яких 1 дитина), ще 11 людей постраждали.
На Луганщині російські війська прагнуть взяти під контроль населені пункти Рубіжне, Попасну та Нижнє. Продовжуються атаки в районі Золотого.
За словами голови Луганської ОВА Сергія Гайдая, російські військові обстріляли місто Сєвєродонецьк. Руйнувань зазнали два житлові будинки та приватна клініка. При цьому, за даними Гайдая, майже вся інфраструктура в місті повністю зруйнована.
Донецький і Запорізький напрямки:
Російські війська штурмують місто Маріуполь. Бої продовжуються навколо заводу “Азовсталь” та морського порту. Генштаб ЗСУ вважає ймовірною активізацію атак в напрямку на Авдіївку та Курахове.
Внаслідок обстрілів на Донеччині за добу загинули щонайменше 2 людей (у Вугледарі та Іванівці). Четверо отримали поранення: 2 в Іванівці, 1 у Слов’янську та 1 у Покровську.
Дніпровський напрямок:
В ніч з 9 на 10 квітня було завдано ракетного удару по інфраструктурним обʼєктам в у Дніпрі. Згодом по місту було завдано повторного ракетного удару. В результаті обстрілів зруйновано міський аеропорт та розташовану поруч інфраструктуру, постраждали 6 рятувальників ДСНС.
Крім того російські війська нанесли удари по території Дніпропетровської області. У Павлоградському районі ракета поцілила в промисловий об’єкт. У Дніпровському районі згоріла будівля фермерського господарства.
Пізніше голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук уточнив, що за добу більше десятка ракет були випущені по Дніпропетровщині. Внаслідок обстрілів 1 людина загинула.
Південний напрямок:
Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив про вибух у місті. Наразі відомо про 1 постраждалого.
За даними Генштабу ЗСУ, силами окремих підрозділів війська РФ здійснювали артилерійські обстріли українських позицій в районі кордону між Херсонською та Дніпропетровською областями (населені пункти Високопілля, Трудолюбівка та Мар’янське).
Інформаційне протистояння
На Херсонщині російські війська намагаються організувати масові заходи, які мають продемонструвати підтримку населенням окупації регіону. В Новій Каховці було проведено відповідний мітинг, але в ньому взяло участь лише кілька десятків людей, яких централізовано завезли на захід.
ГУМАНІТАРНА СИТУАЦІЯ
Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомляє, що упродовж 10 квітня через гуманітарні коридори евакуйовано 2 824 людини (213 маріупольців та 2409 мешканців міст Запорізької області).
Управління Верховного комісара ООН з прав людини повідомляє, що станом на 10 квітня в Україні внаслідок збройного нападу Російської Федерації зафіксовано 4232 жертви серед цивільного населення (1793 загиблих і 2439 поранених). Ювенальні прокурори інформують, що понад 513 дітей в Україні постраждали внаслідок збройного вторгнення Російської Федерації (176 дітей загинуло, понад 336 – отримали поранення).
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомляє, що станом на ранок 10 квітня в Київській області знайдено тіла 1222 мешканців, які загинули під час російської окупації. Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова надала відомості про нові випадки вбивств, катувань та сексуального насильства над цивільним населенням з боку російських військових на Київщині, Чернігівщині та в Херсонській області.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що російська влада почала видавати паспорти громадянам України, яких було примусово вивезено з України до різних регіонів РФ. Відомо, що понад 400 примусово депортованих з України жителів Маріуполя утримуються в таборі в Пензенській області Росії. Згідно з інформацією Денісової, в таборі перебувають переважно жінки та 147 дітей різного віку, включно з немовлятами.
Голова Донецької ОВА Павло Кириленко повідомив уточнену інформацію щодо постраждалих внаслідок ракетного удару по залізничному вокзалу в Краматорську 8 квітня. Згідно з останніми даними, 57 осіб загинуло та 109 осіб отримали поранення.
Пресслужба Головного управління розвідки Міноборони повідомляє, що російська окупаційна адміністрація проводить нову хвилю мобілізації на території ОРДЛО, в тому числі мобілізуючи людей, які не підлягають призову (співробітників «стратегічних підприємств»).
Стало відомо, що приблизно тиждень тому в Ізюмі на Харківщині російські військові затримали українського письменника та волонтера Володимира Вакуленка.
Мер Ірпеня Олександр Маркушин повідомив про початок робіт із прокладання водогону з Києва, який має вирішити проблему звільненого від окупації міста із водопостачанням. Червоний Хрест виділив на реалізацію проекту 20 млн грн.
Спротив
Мешканці Херсонщини продовжують проводити проукраїнські мітинги. Один з таких протестів проти тимчасової російської окупації відбувся у Херсоні. Утім російські війська попереджувальними пострілами розігнали мирний мітинг.
В тимчасово окупованому місті Гола Пристань на Херсонщині пройшов турнір із міні-футболу під гаслом “Гола Пристань – це Україна”.
ЕКОНОМІЧНА СИТУАЦІЯ
Світовий Банк прогнозує, що цього року обсяг виробництва в Україні може скоротитися на 45,1 % через агресію РФ, яка призвела до закриття підприємств, скорочення експорту та унеможливила економічну діяльність на частині територій держави.
Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про 1 мільярд гривень, виділений на відбудову звільнених від російських військ територій. Зокрема, 400 млн грн виділено для Київської області, по 250 млн грн – Чернігівській та Сумській областям. Ще 100 млн грн виділено для Житомирщини.
У Міністерстві аграрної політики прогнозують, що за песимістичним сценарієм цього року в Україні може бути засіяно 70% посівних площ. Якщо території Чернігівської та Сумської області вдасться розмінувати у найближчі тижні, площа посівної може зрости до 80%.
ПОЛІТИЧНІ ТА ДИПЛОМАТИЧНІ ПОДІЇ
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом, в рамках якої було обговорено тему оборонної ті фінансової підтримки України, покарання винних у військових злочинах та введення санкцій проти Росії.
Офіс Президента інформує, що Україна підготувала пропозиції для шостого пакету санкцій ЄС проти РФ. В той же час в Міністерстві інфраструктури України заявили, що Єврокомісія залишила низку винятків, які створюють можливості для обходу нової порції санкцій, запроваджених проти Росії.
Посол ЄС в Україні Матті Маасікас заявив, що Україна може отримати статус країни-кандидата на членство у ЄС впродовж кількох місяців.
Уряд України денонсував три міжнародні договори у сфері освіти і науки з Республікою Білорусь через підтримку білоруським режимом широкомасштабної війни РФ проти України.
Інформація у дайджесті зібрана з офіційних джерел – повідомлень державних органів влади України, українських та міжнародних інформаційних агенцій. Достовірність даних ретельно перевіряється командою проекту та коригується у разі виявлення фейкових новин.