Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 26.03.2022 р. (за добу)

Станом на 8:00 ранку 26 березня 2022 року за минулу добу унаслідок російського вторгнення загинуло 335 мирних мешканців, серед них 300 мешканців Маріуполя та за неповною інформацією 2 дітей. (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Херсонській, Чернігівській областях). Поранено 90, серед них 8 дітей. Полонили  20 цивільних осіб, загалом викрадено або взято у полон понад 50 мирних мешканців, переважно очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст та українські активісти.

SAVEМаріуполь  Російські війська продовжують тримати Маріуполь у повній блокаді. 25 березня міська рада повідомила, що унаслідок авіаційного обстрілу Драматичного театру, в якому переховувались жінки, діти та літні люди, за попередньою інформацією загинуло близько 300 мирних мешканців. Російська авіація 16 березня скинула авіабомби на будівлю театру, перед якою величезними літерами з обох боків було написано «ДІТИ». Проте це попередження не зупинило російських військових… Саме до будівлі Драматичного театру було переведено дітей та вагітних жінок, які змогли вижити після обстрілу пологового будинку та дитячої лікарні 9 березня. За словами очевидців трагедії, на цей раз мами з немовлям загинули… Представники ООН засвідчують інформацію про велику кількість братських могил у Маріуполі. За їх даними в одній з братських могил поховано близько 200 мирних жителів. Жодна гуманітарна допомога не потрапила до Маріуполя від початку його блокади російською армією.

Діти:

Станом на 26 березня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 135 дітей, 184 дитини поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон 20 цивільних осіб, переважно очільники місцевих органів влади окупованих російськими військами населених пунктів:

 1. У Сновську (Чернігівська область) російські військові викрали голову територіальної громади Олександра Мєдвєдєва.
 2. У Сновську (Чернігівська область) російські військові викрали бізнесмена Григорія Божка.
 3. У Херсонській області викрадено голову Нижньосирогозької територіальної громади – Д.Такаджи.
 4. У Сумській області російськими військовими було викрадено та вивезено до Росії місцевого мешканця (мисливця).
 5. У селі Мотижин Київської області російські військові викрали голову села Ольгу Сухенко, її чоловіка та сина.
 6. У Чернігівській області викрадено 2 працівників місцевої влади та 11 пересічних місцевих мешканців.

Напередодні було взято у полон (інформація уточнюється):

 • У Херсоні викрадено депутата місцевої ради Дмитра Афанас’єва. Також викрадено його друзів. Усі вони знаходяться у полоні. Російські військові жорстоко катують Дмитра та його друзів. Рідні звертаються по допомогу до громадськості, допомогти врятувати.
 • У Каховці російськими військовими взято у  полон Ігоря Прусаєва.
 • У Херсонській області мера міста Берислав – Олександра Шаповалова. Російські військові викрали його разом із місцевим активістом (ім’я поки невідомо).
 • У Чернігівській області російськими військовими голову села Миколу Будаловського, депутатку та директорку школи Тетяну Безлюдну.
 • У Харківські області викрадено голову Циркунівської сільської ради Миколу Сикаленка.
 • секретаря міської ради Нової Каховки (Херсонська область) Дмитра Васил’єва
 • мера Дніпрорудного Євгена Матвєєва;
 • голову Мелітопольські районної ради Сергія Прийму;
 • голову Іванківської районної адміністрації Тетяну Свириденко;
 • секретаря Скадовської міської ради Юрія Палюха;
 • рятувальника ДСНС Олексія Данченка;
 • волонтерку – парамедика Юлію Паєвську;
 • У Херсонській області російськими військовими викрадено голову села Стара Збур’ївка – Віктора Миронюка
 • У місті Токмак (Запорізька область) взято у полон депутатку місцевої ради Олену Плаксіну.
 • У Запорізькій області російські військові взяли у полон голову Приазовської місцевої ради Андрія Солопова, раніше було викрадено Дмитра Бодю та Сергія Прийми.
 • У Бердянську (Запорізька область), що тимчасово окупований російськими військами, взято у полон народного депутата України від партії «Опозиційна платформа за життя» Олександра Пономарьова

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: загинуло 2 людини.

Шевченково (Київська область) – російські військові розстріляли зі стрілецької зброї 2 мирних мешканців (чоловіка та жінку).

Донецька область: загинуло 4 мирних мешканців, Поранено – 11. За інформацією Національної поліції Донецької області серед загиблих 2 дитини та 3 дитини поранено.

Маріуполь – унаслідок авіаційних ударів загинуло 1 людина, 3 поранено. Також загинула відома викладачка журналістики Лілія Гумянова.

Авдіївка – унаслідок обстрілів залповими реактивними системами «Град» поранено 2 людини, серед них 1 дитина.

Максимилянівка – від обстрілів загинула 1 дитина, 3 мирних мешканців отримали поранення.

Мар’їнка  – унаслідок обстрілів поранено 1 людину.

Луганська область: за офіційною інформацією Луганської обласної військово-цивільної адміністрації,  загинуло 3 людини; поранено – 7.

Рубіжне та Щедрищеве – загинуло 3 людини та 7 отримали поранення.

Миколаївська область:

Явкине (Баштанський район)– унаслідок обстрілів російськими військами системи реактивного залпового вогню «Смерч» житлових приватних будинків загинуло 2 мирних мешканці та 13 отримали поранення. В інших районах Миколаївської області, що межують з Херсонською областю поранено 46 мешканців, серед них 5 дітей.

Сумська область: загинули 5 людей та 7 поранено.

Охтирка – унаслідок авіаційних ракетних обстрілів загинула 1 людина.

Конотопський район – унаслідок обстрілів загинули 2 людини ще 2 отримали поранення.

Великий Самбір – російські військові обстріляли цивільних жителів зі стрілецької зброї, 2 мирних мешканці загинули.

Сироватка і Низи – унаслідок обстрілів фермерського господарства поранено 5 мирних мешканців.

Харківська область: поранено 6 мирних мешканців. За офіційними даними Національно поліції Харківської області загинуло 17 людей.

Харківунаслідок обстрілу російськими системами залпового вогню районної лікарні, в якій зазвичай місцевим мешканцям роздавали гуманітарну допомогу, загинуло 4 людини та 3 отримали поранення.

Дергачі – унаслідок авіаудару загинув 1 мирний мешканець та 3 отримали поранення.

Чернігівська область: загинула 1 людина.

Чернігів – загинула літня жінка через обстріл її будинку.