Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 23.03.2022 р. (за добу)

Станом на 8:00 ранку 23 березня 2022 року за минулу добу унаслідок російського вторгнення загинуло 37 мирних мешканців (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Сумській  областях), серед них 2 дитини. Поранено 44, у тому числі 6 дітей. Полонили  6 цивільних осіб, загалом за офіційною інформацією викрадено або взято у полон понад 20 мирних мешканців, переважно очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст та українські активісти.

SAVEМаріуполь

22 березня російські війська захопили колону евакуаційних колону – 11 автобусів та 2 машини Служби з надзвичайних ситуацій. Доля 11 водіїв та 4 рятувальників є невідомою. Гуманітарний коридор було погоджено з російською стороною.

22 березня на Маріуполь російською авіацією було скинуто дві потужні бомби. З Азовського моря місто обстрілюється з 5 російських військових кораблів.

SAVEЧернігів від початку російського повномасштабного вторгнення в Україну місто знаходиться в оточенні російських військ. Наразі гуманітарна ситуація в Чернігові є катастрофічною і наближається до ситуації у Маріуполі. Чернігів у блокаді, російські війська практично не відкривають гуманітарних коридорів. У місті відсутнє водопостачання, електроенергія і тепло. Немає можливості надавати необхідну медичну допомогу пораненим місцевим жителям. Бракує питної води, їжі, товарів першої необхідності. Головний виїзд з Чернігова у бік Києва замінований російськими військами.

SAVEТростянець – місто окуповане російськими військами та оточене навколо. Залишити місто мирні мешканці практично не можуть. Це небезпечно, бо окупанти відкривають вогонь по цивільних. У багатьох районах немає електроенергії та тепла. Точну кількість жертв неможливо встановити, загиблі лежать на вулицях просто неба і поховати їх немає можливості.

Російські військові вбивають цивільних. Російська армія розташувала військову та артилерійську техніку між житловими будинками, адміністративними будівлями та біля залізничного вокзалу. Російські військові примушують місцевих мешканців цілодобово знаходитись на вулиці біля російської техніки, використовуючи їх як «живий щит».

Діти:

Станом на 22 березня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 117 дітей, 155 дітей поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон 6 цивільних осіб, переважно очільники місцевих органів влади окупованих російськими військами населених пунктів:

1. У Бердянську (Запорізька область), що тимчасово окупований російськими військами, взято у полон народного депутата України від партії «Опозиційна платформа за життя» Олександра Пономарьова. Партія завжди підтримувала проросійський вектор політики (колишній лідер В.Медведчук), два дні тому діяльність партії була призупинена рішенням Ради національної безпеки і оборони України.

2. У Херсонській області російськими військовими викрадено голову села Стара Збур’ївка – Віктора Миронюка

3. У місті Токмак (Запорізька область) взято у полон депутатку місцевої ради Олену Плаксіну.

4. У Запорізькій області російські військові взяли у полон голову Приазовської місцевої ради Андрія Солопова, раніше було викрадено Дмитра Бодю та Сергія Прийми.

Напередодні було взято у полон (інформація уточнюється):

  • У Херсонській області мера міста Берислав – Олександра Шаповалова. Російські військові викрали його разом із місцевим активістом (ім’я поки невідомо).
  • У Чернігівській області російськими військовими голову села Миколу Будаловського, депутатку та директорку школи Тетяну Безлюдну.
  • У Харківські області викрадено голову Циркунівської сільської ради Миколу Сикаленка.
  • секретаря міської ради Нової Каховки (Херсонська область) Дмитра Васил’єва
  • мера Дніпрорудного Євгена Матвєєва;
  • голову Мелітопольські районної ради Сергія Прийму;
  • голову Іванківської районної адміністрації Тетяну Свириденко;
  • секретаря Скадовської міської ради Юрія Палюха;
  • рятувальника ДСНС Олексія Данченка;
  • волонтерку – парамедика Юлію Паєвську;

Втрати мирних людей у різних містах України:

Київська область: загинули 2 людини; поранено 4, серед них 1 дитина.

Київ – унаслідок ракетних обстрілів житлових кварталів столиці загинув 1 мирний мешканець та 3 отримали поранення.

Буча (Київська область) – 17 березня російські військові вбили батька на очах у сина (14 років), сама дитина отримала поранення.

Донецька область: загинули 4 людини, серед них 1 дитина; поранено 10.

Мангуш (Донецька область) – унаслідок обстрілів російськими військами загинуло 2  людини, серед них 1 дитина (14 років).

Новоселівка (Донецька область)  – загинула 1 людина.

Очеретине (Донецька область) – поранено 5 мирних мешканців

Дружківка (Донецька область) – унаслідок ракетного обстрілу російські війська попали у будівлю залізничного вокзалу, поранено 1 людину.

Костянтинівка (Донецька область) – унаслідок авіаційного обстрілу поранено 2 мирних мешканців.

Маріуполь – підтверджено загибель 1 місцевого жителя та поранення 2 людей.

Дніпропетровська область: загинула 1 людина, поранено 2.

Павлоград (Дніпропетровська область) – унаслідок авіа обстрілу залізничного вокзалу міста загинула 1 людина та 1 поранено. Залізничний вокзал зруйновано. Рух потягів порушено.

Мала Костромка (Дніпропетровська область) – поранено 1 людину.

Запорізька область: загинула 1 людина, кількість поранених уточнюється.

Кам’янське (Запорізька область) – унаслідок тривалих та масованих обстрілів житлових будинків 1 людина загинула, кількість поранених є невідомою.

Миколаївська область: загинуло 3 людини, поранено 1.

Миколаїв – кількість жертв унаслідок обстрілу 21 березня зросла. Стало відомо, що загинуло 3 мирних мешканців, 1 людина отримала поранення.

Луганська область: загинуло 11 людей, поранено 12 (інформація уточнюється)

Сєвєродонецьк (Луганська область) – унаслідок російського авіаційного обстрілу мирних мешканців, що стояли на вулиці у черзі до крамниці, загинуло 2 людини та 10 поранено.

Луганщина – поранено 1 мирного мешканця.

За офіційними даними у Рубіжному та Попасній (Луганська область) унаслідок російських масованих обстрілів з 17 по 21 березня загинуло щонайменше 9 мирних мешканців, 2 людини отримали поранення. Інформація постійно уточнюється.

Сумська область: загинула 1 людина, 1 поранено (неповна інформація).

Тростянець (Сумська область) російські військові вбили 1 жінку, що їхала містом на велосипеді, її чоловіка поранено.

Харківська область: загинули 10 людей, серед них 1 дитина; поранено 10, серед них підліток.

Лозова (Харківська область) – унаслідок обстрілів російськими військами житлових будинків загинув 1 мирний мешканець та 9 отримали поранення.

Харківщина – за офіційною інформацією у різних містах Харківської області загинуло 6 мирних мешканців. Крім того, російські військові розстріляли цивільний автомобіль, у якому їхала родина. Три людини загинули – батьки і 1 дитина (дівчинка 9 років), хлопець отримав поранення (17 років)

Чернігівська область: загинуло 4 людини, поранено 4 дитини.

Іванівка (Чернігівська область) – два цивільних авто підірвались на мінах. Російські військові «дозволили» двом родинам місцевих мешканців «евакуюватися» з окупованого села по замінованій дорозі. Перша і друга машина підірвались на встановлених росіянами мінах. Загинуло 4 людини (усі дорослі), 4 дитини поранено.