Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 10.04.2022 р. (за добу)

У Сумській області після звільнення від російських окупантів відкриваються нові і нові факти про жорстокість і терор російських військових проти мирного населення. За попередньою офіційною інформацією Дмитра Живицького – голови обласної військової адміністрації, на даний момент підтверджено загибель 200 мирних мешканців. Стали відомими факти воєнних злочинів та порушень російських військових у Сумській області – обстріли із забороненої зброї житлових будинків, лікарень, шкіл, дитячих садків, музеїв, церков тощо. Багато знайдених загиблих мирних мешканців мають ознаки катувань – вбиті пострілом в голову, зв’язані руки та ноги. Багато людей залякували, викрадали, шантажували. Російські військові розстрілювали цивільні авто, не дозволяли ховати загиблих, розстрілювали гуманітарні конвої, перешкоджали у наданні мешканцям гуманітарної допомоги, не давали гуманітарних коридорів.

Російські військові окупували значну частину Херсонської області. Такі міста як Херсон, Каховка, Нова Каховка, Скадовськ та інші, знаходяться під владою російських окупантів. Усі захоплені населені пункти заблоковані – росіяни не дозволяють відкривати жодних гуманітарних коридорів і не випускають місцевих мешканців, які хочуть покинути окуповані території. При цьому  за будь-якої спроби людей виїхати російські військові відкривають по ним вогонь. Так стало відомо про поранення жінки і двох дітей, коли вони намагались виїхати з Херсонської області у Миколаївську. Наразі усі троє знаходяться у лікарні Миколаєва з вогнепальними пораненнями. Мешканці Херсонської області шукають інші таємні і безпечні шляхи втекти, навіть дістатися підконтрольних Україні територій на човнах. Однак стало відомо, що 7 квітня російські військові обстріляли системами залпового вогню «Град» човен, в якому було 14 людей, у тому числі й діти – загинули 4 людини, серед них 1 дитина, та 7 отримали поранення. Російські військові блокують ввезення гуманітарної допомоги на окуповану Херсонщину українською владою та волонтерами. Здійснюють масовий терор місцевих мешканців – викрадають, вбивають, залякують, катують, ґвалтують. У Херсонській області викрадено понад 100 мирних мешканців, доля яких є невідомою. Викрадені люди переважно представники місцевої влади, що не погодились співпрацювати з окупантами, активісти, волонтери, журналісти. Крім того, російські окупанти намагаються створити фейкову «Херсонську народну республіку», однак громадський опір місцевого населення не дозволяє це зробити.

Станом на 8:00 ранку 10 квітня 2022 року за минулу добу унаслідок російського вторгнення загинуло 294 мирних мешканці, серед них  1 дитина. У тому числі 200 мирних мешканців Сумської області, про які стало відомо (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Херсонській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях).  Поранено 26 людей, серед них  3 дитини. Полонили   2 цивільні особи, загалом викрадено або взято у полон близько 200 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст, українські активісти, викладачі.

Діти:

Станом на 9 квітня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 176 дітей та 324 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон 2  цивільні особи:

  1. У Херсонській області російські військові взяли у полон Андрія Путілова – колишнього керівника Херсонської обласної державної адміністрації.
  2. У Скадовську (Херсонська область) російські військові викрали Олександра Горяйнова – місцевого активіста.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Київська область: загинуло 84 мирних мешканців.

Бородянка (Київська область) – 11 загиблих мирних мешканців було знайдено під завалами житлових будинків.

Ірпінь (Київська область) – стало відомо, що російські військові розстріляли чоловіка перед його будинком.

Буча (Київська область) – у братській могилі було поховано 67 мирних мешканців, більшість з  них мають вогнепальні та осколкові поранення, у частини загиблих зв’язані руки. Також стало відомо про загибель ще однієї жінки, її вбив російський снайпер.

Термахівка (Київська область) – російські окупанти лише на одній вулиці села вбили 5 мирних мешканців.

Донецька область: загинуло 5 людей. Поранено – 5.

Красногорівка  – 1 людину поранено.

Вугледар –  унаслідок обстрілів російськими військами 4 людини загинули та 4 отримали поранення.

Новомихайлівка – 1 мирний мешканець загинув.

Луганська область:  1 людина загинула, поранено 10 цивільних.

Сєвєродонецьк (Луганська область) – унаслідок обстрілу житлових будинків загинула 1 жінка.

Рубіжне (Луганська область) – поранено 4 мирних мешканців.

Луганська область – 6 поранених зареєстрованих у лікарні міста Бахмут (Донецька область)

Полтавська область: поранено 2 мирних мешканці.

Миргород (Полтавська область) – унаслідок ракетного обстрілу поранено 2 мирних мешканців.

Сумська область: загинуло 200 людей

Сумська область за попередньою офіційною інформацією станом на 9 квітня відомо про загибель 200 мирних мешканців. Багато із загиблих мають ознаки тортур – у зв’язані руки, ноги…

Харківська область: загинуло 3 людини. Поранено – 5.

Харків – поранено 1 людину

Слатине (Харківська область) – унаслідок обстрілів російськими військами загинуло 2 мирних мешканці.

Вовчанськ (Харківська область) – російські військові застрелили 1 людину.

Харківська область – за інформацією Національної поліції у Харківській області було поранено  4 людини.

Чернігівська область: загинуло 1 дитина, поранено – 1 дитину. Нова Босань (Чернігівська область) – стало відомо, що під час окупації російські військові вбили неповнолітнього хлопця та поранили його брата.