Гуманітарні втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 10.03.2022 р.

За неповною інформацією станом на 8:00 ранку 10 березня 2022 р. за останню добу унаслідок авіа- та артилерійських обстрілів російської армії різних міст України загинуло 106 мирних жителя, у тому числі дітей – 8, поранено – 44, серед них 4 дітей.

Загалом за попередніми офіційними оцінками української влади станом на 10 березня від початку російського вторгнення загинуло понад 60 дітей та близько 100 дітей отримали поранення.

Чернігів – від авіаудару, нанесеного російською військової авіацією загинуло 47 мешканців Чернігова. За заявою міжнародної організації Amnesty International авіаобстріл має всі ознаки військового злочину, оскільки було застосовано некеровані авіабомби, заборонені міжнародним правом. Трагедія сталась 8-го березня, однак витягти тіла загиблих змогли лише 9-го березня. За висновком Amnesty International поряд із зоною авіаобстрілу немає жодного військового об’єкту. Натомість килимне бомбардування було нанесено по людях, що стояли у черзі за їжею.

Чернігівська область – російськими військами з танків було розстріляно 4 мирних жителя та 4 порено, під час коли місцеві намагались покинути Чернігів і йшли пішки між селами. Серед загиблих 1 дитина та 19-ти річний хлопець.

Маріуполь (Донецька область) – нанесено авіаудари по пологовому будинку та дитячій лікарні. Поранено 17 мирних мешканців у тому числі вагітних жінок та персоналу. Остаточна кількість постраждали встановлюється. Обстріл пологового будинку та лікарні був невипадковим. Напередодні Марія Захарова – речниця МЗС Росії, зазначила на брифінгу, що українські військові начебто розмістились у пологовому будинку Маріуполя. Після брифінгу М. Захарової було нанесено авіаудари по пологовому будинку Маріуполя.

Загалом у Маріуполі від початку вторгнення російських військ за оцінками місцевої влади загинуло близько 1200 мирних жителів. Гуманітарна ситуація критична. З 1 березня жителі Маріуполя перебувають у бомбосховищах та підвалах без їжі, води, тепла, електроенергії, ліків, зв’язку. 9-го березня місцева влада поховала у братській могилі 47 загиблих.

Миронівка (Донецька область) – 1 людина загинула, 1 поранено.

Дружківка (Донецька область) – 2 людини поранено

Мангуш (Донецька область) – 1 місцевий мешканець поранений

Михайлівка (Донецька область) – 2 мешканці поранено.

Під Києвом розстріляно з російського танку 3 мирних людей, які намагались виїхати на автомобілі з Києва. Серед загиблих працівниця партнерської організації USAID – Валерія Максецька.

Пісківка (Київська область) – унаслідок авіаударів по житловим будинкам загинула 1 людина (20-ти річна жінка) та 2 людини поранено.

Калинівка (Київська область) – поранено 1 людину унаслідок артилерійського обстрілу.

Демидів (Київська область) – під час евакуації місцевих жителів загинув 1 працівник поліції, що допомагав евакуйовувати людей, та 2 людей поранено (1 правоохоронець та 1 місцевий мешканець).

Суми – унаслідок авіаудару ввечері 9-го березня загинуло 22 мирних мешканця, серед них 3 дитини. 8 людей поранено, у тому числі 1 дитина (дівчинка 5 років).

Тростянець (Сумська область) – загинули 3 місцевих жителя у наслідок артилерійського обстрілу, у тому числі неповнолітній хлопець.

Охтирка (Сумська область) – кількість жертв обстрілів встановлюється

Велика Писарівка (Сумська область ) – унаслідок артилерійського обстрілу загинули 3 мирних жителя: 1 дитина та 2 жінки.

Донець (Харківська область) – 2 людини загинуло, у тому числі 1 дитина (7 років) унаслідок авіабомбардування некерованими бомбами (не високоточними, що мають широку зону ураження).

Харків – 1 людина загинула (хлопець 16 років) під час обстрілу міського ринку, 2 дитини поранено.

Село Слобожанське (Харківська область) – унаслідок обстрілу приватного будинку загинули 4 людини, серед них 2 дитини. 1 дитина поранена.

Житомир – 1 людину поранено унаслідок обстрілу котельної та Бердичівського мосту у місті.

Сєвєродонецьк (Луганська область) – за попередньою інформацією унаслідок обстрілів загинуло 10 мирних мешканців.

Рубіжне (Луганська область) – 4 людини загинуло унаслідок артилерійських обстрілів.