Втрати серед цивільного населення України станом на 8:00 02.05.2022 р. (29 квітня – 1 травня)

Станом на 8:00 ранку 2 травня квітня 2022 року за 29 квітня – 1 травня  загинуло 32 мирних мешканці, серед них 2 дітей (без врахування всіх жертв у Маріуполі, Волновасі, Київській, Луганській, Херсонській, Запорізькій областях). Поранено 97 людини, серед них 7 дітей. Російські військові полонили 8 мирних мешканців, у тому числі 2 громадян Великобританії, які доставляли гуманітарну допомогу. Загалом викрадено або взято у полон близько 400 мирних мешканців, переважно журналісти, очільники місцевої влади окупованих російськими військами міст, українські активісти, викладачі, а також діти та інші родичі представників місцевої влади.

Російські військові обстріляли евакуаційні автобуси, які забирали мирних мешканців з Попасної у Луганській області, де ведуться активні бойові дії. Зв’язок з водіями автобусів та пасажирами було втрачено. Рятуванням мирних людей займались волонтери – прості громадяни України. Згодом стало відомо, що один з водіїв-волонтерів знаходиться у полоні російський військових.

Діти:

За неповними даними станом на 2 травня унаслідок російської повномасштабної війни проти населення України за неповною інформацією загинуло 219 дітей та 405 поранено, за даними Офісу Генерального прокурора України.

Затримано і взято у полон:

За інформацією Запорізької обласної військової адміністрації від початку повномасштабної війни російськими окупантами викрадено або затримано 213 місцевих мешканців області, наразі у полоні залишаються 88 цивільних, у тому числі діти та підлітки, а також 2 громадянина Великобританії. У Херсонській області (село Абрикосівка) від тортур помер колишній український військовослужбовець Назар Кагальняк, російські окупанти викрали його і тривалий час катували.

  1. 29 квітня у Запорізькій області російські військові затримали двох громадян Великобританії, які доставляли гуманітарну допомогу мешканцям окупованих населених пунктів.
  2. У Мелітополі (Запорізька область) 29 квітня російські військові викрали місцевого мешканця, який раніше служив у прикордонних військах України.
  3. У Приморську (Запорізька область) російські окупанти викрали 1 місцевого мешканця.
  4. У Токмаку (Запорізька область) російські військові затримали на блокпосту місцевого мешканця, коли той намагався в евакуаційному автобусі залишити окуповані території.
  5. У Зміївці (Херсонська область) – російські викрали голову громади – Миколу Курівчака.
  6. У Новій Каховці (Херсонська область) – стало відомо, що 19 квітня російські військові викрали депутата міської ради – Протоковилого Ігоря.
  7. У Каховці (Херсонська область) – російські військові викрали директора школи – Пендальчука Віктора.

Втрати мирних людей у різних регіонах та містах України:

Донецька область: загинуло  15 людей, серед них 1 дитина. Поранено  32 мирних мешканці, у тому числі 5 дітей.

Донецька область – за даними Національної поліції 29 квітня під час російських обстрілів загинуло 4 мирних мешканців, серед них 1 дитина. Ще 8 цивільних отримали поранення.

Времівка (Донецька область) – 29 квітня унаслідок російських обстрілів загинула 1 людина.

Шандриголове (Донецька область) – 29 квітня загинув 1 мирний мешканець.

Серебрянка (Донецька область) – 29 квітня поранено 2 місцевих мешканців.

Сіверськ (Донецька область) – 29 квітня 1 людина отримала поранення.

Миколаївка (Донецька область) – 29 квітня поранено 1 мирного мешканця.

Добропілля (Донецька область) – 30 квітня унаслідок обстрілу житлового району російськими військовими поранено 7 мирних мешканців, у тому числі 3 дитини.

Лиман (Донецька область) – поранено 1 людину. 1 травня загинуло 4 мирних мешканці та 7 людей отримали поранення.

Дробишеве (Донецька область) – 1 дитина отримала поранення.

Володимирівка (Донецька область) – 1 травня було поранено 3 мирних мешканців.

Ярова (Донецька область) – 1 травня поранено 1 людину.

Маріуполь (Донецька область) – 29 квітня отримано інформацію про 2 загиблих мешканців міста. 30 квітня уточнено інформацію про 3 загиблих мирних мешканців.

Дніпропетровська область: поранено 1 людину.

Синельниківській район (Дніпропетровська область) – унаслідок російського ракетного обстрілу поранено 1 людину.

Запорізька область: загинуло 2 людини та 4 поранено.

Оріхів (Запорізька область) – 1 травня унаслідок обстрілу багатоповерхового будинку російськими військовими загинуло 2 мирних мешканці та 4 людей поранено.

Луганська область: загинуло 7 мирних мешканців та 9 поранено, серед них 1 дитина. Повної інформації немає через активні бойові дії. У районі Попасної 30 квітня були розстріляні два евакуаційних автобуси, в яких знаходились волонтери, що прямували до Попасної для вивезення місцевих мешканців. Зв’язок з водіями було втрачено, згодом стало відомо, що один з водіїв знаходиться у полоні російських військових.

Попасна (Луганська область) – загинув 1 мирний мешканець.

Лоскутівка (Луганська область) – унаслідок російського обстрілу 30 квітня загинув 1 мирний мешканець.

Лисичанськ (Луганська область) – 30 квітня під обстріл попали рятувальники, 2 людини отримали осколкові поранення. 1 травня загинула 1 людина та 1 мирний мешканець отримав поранення.

Новодружеськ (Луганська область) – 30 квітня загинув 1 мирний мешканець.

Золоте (Луганська область) – 1 травня унаслідок російських обстрілів загинула 1 людина,  1 дитина отримала поранення.

Луганська область – 29 квітня зареєстровано 4 поранених мешканців Луганщини у Бахмуті та 2 поранених у Світлодарську (Донецька область). 2 людини померли (30 квітня та 1 травня), а також  1 травня зареєстровано 1 поранену людину у лікарні міста Бахмут (усі вони мешканці Луганщини, яких зареєстровано у Бахмуті – Донецька область).

Миколаївська область: Російські військові  продовжують обстрілювати населені пункти Миколаївської області, унаслідок обстрілів 29 квітня поранено 13 мирних мешканців, 30 квітня поранено 5 місцевих мешканців, 1 травня отримали поранення 9 людей.

Харківська область: загинуло 8 людей, у тому числі 1 дитина. Поранено – 23.

Харків – унаслідок російського обстрілу 30 квітня житлового району 1 людина отримала поранення.

Руська Лозова (Харківська область) – унаслідок російських обстрілів населеного пункту 29 квітня загинула 1 людина та 12 отримали поранення.

Гусарівка (Харківська область) – після звільнення українськими військовими населеного пункту було знайдено тіло закатованого та жорстоко вбитого мирного мешканця. Також поблизу населеного пункту було знайдено розстріляний цивільний автомобіль, в якому загинула ціла родина – мати, батько та трирічна дитина. За попередньою інформацією родина хотіла втекти з окупованих російськими військовими територій Харківської області.

Балаклія (Харківська область) – 30 квітня поранено 1 мирного мешканця.

Дергачі (Харківська область) – 30 квітня 1 людина отримала поранення.

Золочів, Богодухів, Мала Данилівка (Харківська область) – 1 травня загинуло 3 мирних мешканців та 8 отримали поранення.

Херсонська область: поранено 1 дитину. Інформація неповна, оскільки значна частина області окупована російськими військами. Любимівка (Херсонська область) – поранено 12-ти річну дівчинку.